Image default

Оболонський острів на Дніпрі в Києві перейшов у приватні руки — Схеми

Фото: КМДА Кілька причалів і острів на Дніпрі перейшли в приватні руки — ЗМІ

У приватну власність перейшли також низка причалів і дамб на Дніпрі, з’ясували журналісти-розслідувачі.

Низка причалів і дамб на Дніпрі, а також Оболонський острів перейшли в руки київського юриста-бізнесмена Костянтина Бойка завдяки листу з Нацполіції. Про це сказано в розслідуванні Схем, опублікованому в п’ятницю, 24 вересня.

У 2018 році Бойко заявив в поліцію, що знайшов «втрачені майнові права» на причал на Оболоні. Також він повідомив, що аналогічна ситуація склалася ще на 16 об’єктах у Києві і на околицях столиці. Бойко подав заяву в поліцію як представник партнера щодо розвитку спортивної дитячо-юнацької школи олімпійського резерву на Оболоні в Києві Ольги Лук’янцевої: жінка скаржилася на крадіжку майна у школи, проте згодом поліція перекваліфікувала провадження на самовільне будівництво на захопленій ділянці. Її знайомі порадили звернутися до Бойка, який представився адвокатом і похвалився зв’язками в правоохоронних органах. Як виявилося, Бойко заявив у поліцію без відома Лук’янцевої.   Схеми додають, що Бойко запропонував правоохоронцям рішення: за законодавством людина, яка знайшла загублену річ, має право на її тимчасове зберігання.   Незабаром на лист Бойка 18 грудня того ж року відповіла Ольга Момот — слідча відділу особливо тяжких злочинів ГУ Нацполіції Києва, очолюваного тоді Андрієм Крищенком. Вона заявила Бойку, що розглянула його скаргу і підтвердила, що об’єкти, перелік яких надав Бойко, дійсно не перебувають у жодній власності. Тоді поліція «попросила» його стати хранителем всіх 16 зазначених об’єктів.   У свою чергу в КМДА заперечують перехід об’єктів у приватну власність.   «Міська влада заявляє, що всі острови міста Києва перебувають у власності громади столиці, ніколи не передавалися в приватну власність і передаватися не можуть за законом», — йдеться в повідомленні.   «А щодо гідроспоруд, які, за інформацією ЗМІ, були передані в приватну власність, звертаємо увагу, що системності набуває робота так званих «чорних реєстраторів». Тому влада звертається до правоохоронних органів, щоб активізувати боротьбу з «чорними реєстраторами» і перевірити інформацію, опубліковану журналістами», — підсумували в КМДА.  

  Раніше в Європейській аудиторській палаті заявили, що підтримка ЄС Україні не принесла результату. ЄС намагається допомогти Україні через створення конкурентного середовища, судову реформу і підтримку громадянського суспільства, але це не принесло результатів.   Також повідомлялося, що ЄС поки не розглядає санкції проти українських олігархів за корупцію. В Єврокомісії «зараз не можуть будувати гіпотези щодо санкцій проти певних осіб у майбутньому».       Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet Читайте Korrespondent.net в Google News

Джерело

Залишити коментар