Image default

Обман і маніпуляції. Обміну полоненими не буде з вини української делегації

Офіс президента

Раніше в СБУ повідомляли про 251 незаконно утримуваного в ОРДЛО українця

Обман і маніпуляції української делегації в Тристоронній контактній групі, схоже, досягли свого апогею. Про це у своєму блозі на «Кореспондент» написав політичний оглядач Кирило Кіквідзе.

Кіквідзе нагадав, що днями Леонід Кравчук заявив, що наприкінці грудня відбудеться обмін полоненими з ОРДЛО в кількості 11 осіб. Пізніше спікер української делегації в ТКГ Олексій Арестович розширив цей список вже до 100 осіб, пославшись на те, що Кравчук не в курсі, що в ньому є цілих чотири категорії.

Однак пізніше з’ясувалося, що, виявляється, питання обміну полоненими на засіданні ТКГ не розглядалося взагалі. Хоча, за словами представників ОРДЛО в ТКГ, був заявлено на порядку денному.

«Завершилося позачергове засідання робочої групи з гуманітарних питань контактної групи. Питання обміну утримуваними особами між «ДНР» і Україною взагалі не порушувалося, незважаючи на те що було заявлено на порядку денному. Цей факт в черговий раз доводить, що всі заяви України про готовність провести обмін утримуваними особам з «ДНР» вже в найближчі тижні, — брехня і маніпуляція», — заявила за підсумками засідання представник «ДНР» в Мінській підгрупі з гуманітарних питань, Уповноважений з прав людини Дар’я Морозова.

Більш того, представники невизнаних республік звинуватили українську сторону в створенні колапсу на переговорах, оскільки наші учасники ТКГ були абсолютно до них не підготовлені.

«Свої ж вимоги (Україна) не змогла підтвердити в роботі з «ЛНР» (в ході відеоконференції), тобто — справжнісінький колапс. Ми це можемо розцінювати як черговий піар-хід з боку України, (зроблений) для того, щоб показати міжнародній громадськості в інформаційному полі свою активність, готовність до реалізації домовленостей щодо мінського переговорного процесу. А за фактом виявилося, що Україна абсолютно не готова виконувати зобов’язання», — зазначила представник «ЛНР» в підгрупі Ольга Кобцева.

Раніше представник «ЛНР» на Мінських переговорах Владислав Дейнего заявив про те, що українська сторона не надіслала жодного документа для обговорення в підгрупах контактної групи на позачерговій відеоконференції. При цьому Київ у ЗМІ заявив про скликання позачергових засідань трьох з чотирьох підгруп, але за фактом офіційні запити прийшли тільки на дві.

У цьому випадку незрозуміло, на що розраховує українська сторона, свідомо поширюючи неправдиву інформацію і саботуючи засідання ТКГ. На те, що «закордон нам допоможе», і, міжнародна громадськість, не розібравшись у ситуації, підтримає Україну, погодившись на проведення нормандського саміту? Хоча, схоже, крім наших переговірників, більше ніхто з «четвірки» не бачить сенсу в їх проведенні, адже ніяких результатів за його підсумком прийнято не буде.

Можливо, це чергова спроба інформаційного тиску на інших учасників контактної групи, щоб «не миттям, так катанням» змусити їх грати за правилами українців і погодитися на умови, прописані в «мирному плані Кравчука». Втім, навряд чи і ця спроба буде вдалою. Росія і представники ОРДЛО неодноразово заявляли, що готові йти назустріч тільки при неухильному виконанні Мінських угод. Українська ж сторона, тупцюючи на одному місці і вигадуючи все більш фантастичні плани — ні.

А без виконання «Мінська» не буде і грудневого обміну полоненими — «новорічного подарунка під ялинку», який вже виручав рейтинг президента Зеленського і влади в цілому.

Цікаво, як наші учасники ТКГ будуть пояснювати переговорний глухий кут і зрив обміну полоненими Зеленському? І як потім він пояснить це всім українцям, особливо сім’ям тих, хто багато років чекає звільнення своїх рідних з неволі?

«До позначеної Арестовичем дати — 24 грудня, коли нібито має відбутися обмін полоненими, залишився місяць. Однак замість того, щоб конструктивно підходити до пошуку миру на Донбасі, українська влада своїм дилетантством і фантазіями цинічно посилює переговорну кризу, опускаючись до відвертої брехні всім: і своїм громадянам, і міжнародному співтовариству. Відповідно, провина за провал у питанні обміну полоненими лежатиме тільки на українській владі та делегації непрофесіоналів, які беруть участь у засіданнях ТКГ», — зазначив Кіквідзе.

 

 

Источник

Залишити коментар