Image default

Німеччина передала Росії протоколи допиту Навального й очікує «адекватного розслідування злочину»

Олексій Навальний Фото з відкритих джерел

Інформацію про стан здоров’я опозиціонера в РФ не передавали

Федеральне відомство у справах юстиції Німеччини передало Росії протоколи допиту опозиціонера Олексія Навального прокуратурою Берліна щодо його отруєння влітку 2020 року. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Зазначається, що в Німеччині сподіваються на негайне розслідування цього інциденту. «Федеральний уряд виходить з того, що уряд РФ тепер негайно вживе всіх необхідних заходів для розслідування злочину проти пана Навального. Цей злочин має бути розслідуваний в Росії», – сказав представник німецького відомства.

Також він розповів, що прояснення справи вимагає розслідування, адекватного тяжкості вчиненого злочину. «Всі необхідні дані для початку кримінального провадження, такі як проби крові, тканини й одягу Навального, знаходяться в розпорядженні Росії», – висловився чиновник.

При цьому в Німеччині заявили, що дали відповіді на всі запити Росії, наскільки це можливо й допустимо відповідно до Європейської угоди про надання правової допомоги та нормам німецького права.

За словами представника відомства у справах юстиції, Навальний був допитаний прокуратурою Берліна які потерпілий, але лікарі, які лікували опозиціонера, не є свідками в цій справі, оскільки зобов’язані зберігати лікарську таємницю. Відповідно, Росія не отримала жодної медичної інформації. Зокрема, дані про стан здоров’я Навального не передали, оскільки він на це не погодився.

Новини за темою: Співробітники ФСБ, які отруїли Навального, можуть бути причетні до ще кількох вбивств та замахів у РФ, — Bellingcat

Нагадаємо, нещодавно російський опозиціонер Олексій Навальний, якого отруїли влітку 2020 року, заявив про повернення в РФ 17 січня. За його словами, питання «повертатися чи ні» перед ним «не стояло ніколи». 

Згодом стало відомо, що Олексія Навального оголосили у федеральний розшук в Росії. Виявилося, що опозиціонер перебуває в розшуку з грудня минулого року.

Джерело

Залишити коментар