Заяви голови грузинського уряду Іраклія Кобахідзе про те, що закон проти іноагентів націлений проти “українізації”, викликають обурення.
Про це заявило Міністерство закордонних справ України (МЗС).
Як відзначає МЗС, Україна стурбована ситуацією довкола законопроєкту про іноагентів у Грузії. Закликало поважати право громадян країни на мирні протести, а також розпочати конструктивний діалог для розв’язання ситуації.
Відомство зауважило, що дотримання прав громадян, а також їх участь у розв’язанні суспільних питань є важливими на шляху Грузії до євроінтеграції.
Загроза “українізації”
Як розповідає 1TV, Кобахідзе заявив, що законопроєкт про іноагентів нібито повинен захистити Грузію від “українізації”, а також зміцнити її суверенітет й забезпечити стабільний розвиток країни. Ба більше, він додав, що уникнення “українізації” є умовою для інтеграції в Європейський союз (ЄС) й “головною метою законопроєкту”.
Як відзначило МЗС, коментарі голови уряду викликають обурення та завдають шкоди відносинам між нашими країнами. Також відомство відзначило, що саме русифікація, а не “українізація” є загрозою для Тбілісі.
Законопроєкт про іноагентів
Слідом за Російською Федерацією, Грузія також вирішила прийняти закон про іноагентів, який дозволяє владі здійснювати тиск на людей та медіа, які незгодні з політикою своєї країни. Рішення Тбілісі викликало протести в країні, у зв’язку з чим законопроєкт було відкликано.
Втім, вже 17 квітня, за нього в першому читанні проголосував парламент, що, очевидно, знову призвело до протестів та мітингів. Відповідний крок викликав засудження з боку ЄС, а також США, які відзначили, що законопроєкт стане проблемою для Грузії на її шляху до євроінтеграції.