Чеський президент Петр Павел наголосив, що перебування військ НАТО для допоміжної діяльності не суперечитиме міжнародним нормам. Про це він сказав в інтерв’ю, яке передає видання Euractiv.
Петр Павел зауважив, що слід чітко розмежувати розміщення бойових підрозділів і ймовірний варіант окремої допоміжної діяльності. Зокрема він додав, що НАТО вже має такий досвід.
Чеський лідер нагадав про події окупації територій Донбасу та анексії Криму. Тоді в Україні перебувала тренувальна місія Північноатлантичного альянсу, хоча величі агресії були значно менші, аніж зараз. У той період група містила 1000 осіб з представників 15 країн.
За його словами, наразі нічого не стоїть перешкодою у такому ж форматі допомагати Україні, оскільки це не порушуватиме міжнародне право та статут ООН. У відповідь на питання про власне рішення у цих обговореннях, він підкреслив, що готовий до дискусій. Якщо можливо співпрацювати з союзниками, то краще надіслати до України інструкторів, які тренуватимуть солдатів там, аніж спрямовувати бійців до іноземних країн.
Нагадаємо, французький президент на конференції в Парижі заявив, що не можна виключати відправлення західних військ в Україну. Проте наголосив, що остаточного консенсусу з партнерами ще не досягли. Водночас лідери інших держав висловилися проти таких ініціатив.