Згідно з думкою дослідницької служби нижньої палати Бундестагу, введення західних військ на територію України – не зробить Північноатлантичний союз стороною конфлікту.
Про це йдеться у звіті, який було надано інформаційному агентству Deutsche Presse-Agentur до його оприлюднення.
В документі зазначається, що якщо країна-член НАТО самостійно приймає рішення поза структурами військового командування Альянсу – інші учасники союзу не стають стороною конфлікту.
Агентство нагадує про те, що в кінці лютого президент Франції Еммануель Макрон заявив про можливість розгортання західних військ на території України в майбутньому. Це викликало неоднозначну реакцію з боку інших країн-членів НАТО.
Як пояснили експерти, якщо член Альянсу здійснює колективну самооборону (стаття 51 Статуту ООН) на користь, наприклад, нашої країни, а також піддається нападу з боку Росії під час бойових дій – це не є випадком, який задіюватиме статтю 5 договору НАТО. Також вони додали, що стаття спрацьовує лише у разі вторгнення на або ж над територією країни Альянсу.
Варто пояснити, що відповідно до статті 5, збройний напад на члена НАТО вважатиметься нападом на весь Північноатлантичний Альянс.
У тому ж числі експерти додали, що введення французьких військ до України є допустимо в рамках міжнародного права. Водночас “реакція” Російської Федерації на цілі на території Франції вважалась би збройним нападом на члена НАТО у розумінні Статті 5.