Сьогодні найбільш важливим для Конгресу Сполучених Штатів Америки (США) є погодження бюджету уряду на поточний рік. Враховуючи те, що це питання вже майже вирішене – найближчим часом перейдемо до пакета допомоги Україні.
Про це заявив спікер Палати представників Майк Джонсон, якого цитує “Голос Америки”.
Джонсон відзначив, що Конгрес перейде до питання фіндопомоги партнерам після погодження бюджету на 2024 рік, який необхідно схвалити до сьогоднішнього дня, аби уникнути шатдауну. Зокрема він додав, що голосування щодо бюджету відбудеться вже на поточному тижні попри те, що питанню прогнозували складні перемовини.
Як пояснює видання, відсьогодні, 22 березня, Палата представників йде на двотижневу перерву, у зв’язку з чим питання підтримки України, Ізраїля, а також інших партнерів Штатів, можливо, переглянуть вже у квітні. Зокрема, за словами кореспондентки видання Катерини Лісунової, наразі також немає гарантій того, що законодавці одразу дадуть “зелене світло” на допомогу.
У тому числі спікер Палати представників зауважив, що наразі дискусії точаться довкола:
- пакету фіндопомоги партнерам загалом, а не виключно Києву;
- законопроєкту про конфіскацію заморожених активів Росії, які допоможуть частково оплачувати допомогу Києву;
- концепції надання допомоги в кредит.
Допомога Штатів для України
Варто нагадати про те, що наразі допомога Україні з боку США перебуває у глухому куті. Конгрес протягом останніх місяців не може схвалити нове фінансування нашій країні, яке б забезпечило продовження поставок озброєння.
Наразі на розгляді перебуває законопроєкт, який передбачає допомогу Києву, Тель-Авіву та Тайбею. Його вартість становить 96 мільярдів доларів, серед яких Україні виділено більше 60 мільярдів. Аби документ набрав чинності він потребує схвалення з боку Палати представників, а також підпису від голови Білого дому Джо Байдена.
Тим часом Джонсон відзначив, що в Конгресі зрештою розблокують законопроєкт, втім він суттєво відрізнятиметься від ухваленого раніше Сенатом.