Ядерна стратегія НАТО має змінитися з секретної на прозору. Це є важливим фактором стримування для вороже налаштованих Росії та Китаю. Про це сказав генсек Альянсу Єнс Столтенберг в інтерв’ю The Telegraph.
За словами чиновника, країни-учасниці західного військового блоку розмірковують над можливим виведенням ракет зі сховищ і приведенням їх у стан бойової готовності.
Він відмовився деталізувати, яка кількість ядерних боєголовок має залишитися на зберіганні, і яка – у бойовому складі. Лише відзначив, що наразі з цього приводу тривають консультації.
Окрім цього, за словами Столтенберга, в НАТО точаться дискусії щодо розгортання більшої кількості ядерної зброї.
Генсек також підкреслив, що на тлі зростаючої загрози з боку Китаю та РФ прозорість має стати наріжним каменем ядерної стратегії західного військового блоку. На переконання Столтенберга, демонстрація власного ядерного потенціалу повинна стати прямим посланням ворогам НАТО.
Він додав, що Альянс зацікавлений в тому, щоб світ жив без ядерної зброї. Проте поки це неможливо.
«Ми залишатимемося ядерним альянсом, тому що світ, в якому Росія, Китай і Північна Корея мають ядерну зброю, а НАТО не має, є більш небезпечним», – сказав Столтенберг.
За його словами, китайська влада не шкодує коштів для збільшення свого ядерного арсеналу. До 2030 року кількість боєголовок у Китаї збільшиться до тисячі одиниць.
Така стратегія Пекіна, на переконання Столтенберга, спровокує нові виклики для НАТО. Йдеться про можливість зіткнення Альянсу з двома ядерними потенційними супротивниками: РФ та КНР.