Норму про демобілізацію було прибрану з закону з огляду на відповідні звернення головкома Олександра Сирського та очільника міноборони Рустема Умєрова. Про це повідомив глава парламентського комітету з нацбезпеки, оборони і розвідки Олександр Завітневич в інтерв’ю ВВС.
«Звісно, ми дослухалися до головкома, до міністра оборони», – сказав депутат.
Він відзначив, що законодавці бажали прописати положення про можливість звільнитися з військової служби. Бо серед парламентарів було розуміння, що воювати понад два роки дуже важко.
На переконання нардепа, якби норма про демобілізацію залишилася, то це могло спровокувати величезні ризики. Бо досвідчені бійці могли б один момент піти з армії. І в цих підрозділах не було б на кого спиратися.
Окрім цього, за словами Завітневича, положення про демобілізацію викреслили через зміну ситуації на фронті. Оскільки у 2023 році, коли тривала розробка документа, на фронті була одна ситуація. І зовсім інша склалася у 2024 році, коли закон розглядали у парламенті.
Він додав, що міноборони разом з Генштабом готують проєкт, який встановить терміни демобілізації. Наразі, за його словами, про це передчасно говорити. Спочатку слід подивитися на результати мобілізації, а вони будуть зрозумілі не раніше ніж за два-три місяці. Після цього можна буде говорити про можливість звільнитися з військової служби.
Завітневич впевнений, що мобілізація стосується кожного. І заради цього було розроблено і схвалено відповідний закон.
Нагадаємо, можливість залишити лави Сил Оборони України через 36 місяців після початку служби передбачав закон про мобілізацію, який набрав чинності 18 травня поточного року.