У ЄС пропонують застосувати відносно Угорщини спеціальну процедуру, внаслідок якої Будапешт буде позбавлений права голосу у Євросоюзі. Про це повідомляє Politico.
Як пише видання, процедура висловлення недовіри – це крайній крок. Він передбачений статтею 7 ЄС, і може призвести до найсерйозніших політичних санкцій, які блок може накласти на країну-члена. Зокрема, призупинити права голосу при прийнятті рішень Євросоюзу.
Повідомляється, що перший етап процедури за ст. 7 відносно Угорщини Європарламент застосував ще у 2018 році. Але тоді процес загальмувався. Відновити його запропонувала Бельгія, яка наразі головує в Раді ЄС на ротаційній основі.
Очільниця бельгійського МЗС Хаджа Лахбіб сказала, що ЄС має мати сміливість приймати рішення.
«Йти до кінця статті 7, активувати статтю 7 до кінця, яка передбачає припинення права вето», – сказала міністерка.
На її переконання, наразі настав момент істини. З 1 липня головування в Раді ЄС на пів року перейде до Угорщини. Це дасть Будапешту більше повноважень та можливостей впливати на порядок денний та ухвалення рішень в ЄС.
Як відзначає видання, переважній більшості європейських лідерів все складніше приховувати роздратування Будапештом, який систематично гальмує допомогу Україні та дії євроблоку, спрямовані на зупинення агресії РФ.