Берлін, очоливши процес посилення української ППО, зіткнувся з небажанням інших партнерів підтримати цю ініціативу. Про це повідомляє Politico.
Як пише видання, німецький уряд докладає зусиль, щоб забезпечити Україну системами протиповітряної оборони. Таких, як SAMP/T, NASAMS, HAWK, IRIS-T, С-300. Але в пріоритеті – розроблені американською компанією Raytheon комплекси Patriot, які вважаються найбільш ефективними.
Абсолютним пріоритетом німецької ініціативи є відправка більшої кількості систем ППО. Про це сказала глава МЗС Німеччини Аналена Бербок під час візиту до Києва 21 травня.
Берлін пообіцяв Києву надати три з 11 батарей Patriot американського виробництва. Окрім цього, за інформацією Politico, ФРН готується передати Україні понад 50 ЗРК меншої дальності Gepard і ракет класу «повітря-повітря».
Однак, як відзначає видання, майже всі партнери, з якими Берлін декілька тижнів вів переговори, не пішли за прикладом Німеччини.
За словами Ніко Ланге, наукового співробітника аналітичного центру CEP, однією з причин того, що Берлін фактично лишився на одинці зі своєю ініціативою стала відсутність європейського лідерства і єдності між основними гравцями. На переконання фахівця, європейці зараз відчувають полегшення через те, що США знов надають допомогу.
Ще однією ймовірною причиною небажання надавати Україні Patriot є висока вартість цих систем. Вона сягає 1 млрд доларів. Кожна ракета-перехоплювач, випущена Patriot коштує мільйони доларів.