Влада Китаю, обурена контрпродуктивними діями США, серед яких – озброєння Тайваню та санкції проти КНР, запроваджує дзеркальні заходи. Про це повідомили у китайському МЗС.
Згідно з повідомленням рішення про антиіноземні санкції схвалено з огляду на політику Сполучених Штатів відносно КНР. На переконання китайських урядовців, Вашингтон ігнорує «об’єктивну, неупереджену позицію та конструктивну роль Китаю в українській кризі».
Окрім цього адміністрація Джо Байдена безпідставно зловживає протиправними односторонніми санкціями проти низки китайських суб’єктів.
«Водночас США продовжують продавати зброю Китаю в Тайванському регіоні, серйозно порушуючи принцип «одного Китаю» і положення трьох спільних комюніке США і КНР», – йдеться в повідомленні.
Тож з 22 травня набувають чинності «контрзаходи проти американських військово-промислових компаній та вищого керівництва».
Санкції запроваджуються проти таких компаній:
- Lockheed Martin Missiles and Fire Control (LMMC);
- Lockheed Martin Aeronautics;
- Спільне підприємство Raytheon/Lockheed Martin Javelin;
- Raytheon Missile Systems;
- General Dynamics Ordnance and Tactical Systems;
- General Dynamics Information Technology;
- General Dynamics Mission Systems;
- General Dynamics Mission Systems (GDMS);
- Inter-Coastal Electronics;
- IronMountain Solutions;
- Applied Technologies Group;
- Axient.
За рішенням китайських урядовців, на території КНР буде заблоковано будь-яке майно, що належить підсанкційним компаніям.
Окрім цього не отримають візи та не зможуть в’їхати до Китаю (включаючи Гонконг та Макао) 10 вищих керівників американських компаній, зазначених у списку контрзаходів.