Image default

Названо дату розгляду справи України й Нідерландів проти Росії в ЄСПЛ

ЄСПЛ

Засідання відбудеться восени наступного року

Європейський суд з прав людини призначив попередню дату розгляду справи України та Нідерландів проти Росії на 15 вересня 2021 року. Про це повідомив уповноважений з питань ЄСПЛ в Міністерстві юстиції України Іван Ліщина, передає пресслужба відомства у Фейсбук.

Зазначається, що Україна подала відповіді на більш ніж 50 питань суду у справі Донбасу. «Це найкращий матеріал, який ми збирали за шість років ведення цієї справи. На цей раз всі спецслужби надали нам докази ефективного контролю з боку РФ по ОРДЛО», – висловився Ліщина.

Крім того, ЄСПЛ планує до вересня 2021 року провести обмін поданнями між Нідерландами і РФ у справі катастрофи літака МН17 в 2014 році. «Тобто, фактично суд намагається за 9 місяців наздогнати Нідерландською справою стан української справи по Донбасу, до якого ми рухалися шість років. Подивимося, чи вдасться це на практиці, але суд налаштований дуже серйозно», – сказав чиновник.

Новини за темою: Справа MH17: Суд відмовив адвокатам у розслідуванні альтернативних сценаріїв катастрофи

Нагадаємо, нещодавно Велика палата ЄСПЛ вирішила приєднати до «донбаської справи» України проти Росії ще дві міждержавні справи. Передбачалося, що це затягне розгляд, але підсилить контекст.

Джерело

Залишити коментар