Image default

Науковці NASA знайшли планету-двійника Землі, де може існувати життя

Планету виявив телескоп-пенсіонер «Кеплер»

Телескоп «Кеплер» NASA

У NASA заявили про відкриття планети, яка надзвичайно схожа на Землю та перебуває в «зоні життя» своєї зірки. Про це повідомляє Express. 

Згідно з повідомленням, планету-двійника виявили під час під аналізу знімків, зроблених телескопом «Кеплер», що сканує космос протягом десятиліття і справжнім «пенсіонером». За увесь період «Кеплер» спостерігав  за 530 506 зірками і виявив 2662 планети. 

Телескоп розробили спеціально для пошуку планет подібних до Землі. Єдиним науковим інструментом «Кеплера» був фотометр, який постійно контролював яскравість приблизно 150 000 зірок основної послідовності у фіксованому полі зору.

Новини за темою: У Росії вперше за шість років провели запуск важкої ракети-носія «Ангар-А5»

«Ми аналізуємо всі дані, і Том Барклай бігає по офісах і каже: «Ви бачили цю планету?» Це те, що ми шукали. Вона розміром з Землю і знаходиться в зоні своєї зірки — всі були надзвичайно схвильовані», — розповіла про момент відкриття австралійський астрофізик Джессі Крістіансен.

Планета Kepler-186f Daily Express

Як зазначається, планету, яку назвали Kepler-186f, знайшли в зоні, придатній для життя, навколо зірки. Саме в цій зоні є необхідна температура є для існування рідкої води на планеті.  Планет-двійник обертається навколо карлика M, який менший за розміром, лише як половина Сонця, та червоніший. 

Новини за темою: SpaceX всьоме запустила багаторазову ракету Falcon 9: Доставили супутник радіомовлення SXM-7

«Світло зірки досить червоне, тому океани будуть виглядати помаранчевими. Рослинність може дуже добре рости, тому що тут набагато більше світла. Ймовірно, вона старше нашої зірки і Землі, а це значить, що життя могло б бути більш розвиненим, ніж ми — якби там було життя», — зробила припущення вчений-планетолог Сара Сігер.

Водночас поганою новиною є те, що планета Kepler-186f знаходиться занадто далеко від нас, на відстані майже 582 світлові роки, а її зірка занадто тьмяна для нинішніх телескопів або навіть телескопів наступного покоління, щоб визначити масу або наявність атмосфери.

Новини за темою: США запустили на орбіту Землі надважкий супутник радіоелектронної розвідки

Нагадаємо, нещодавно вчені зі Сполучених Штатів заявили, що розвиток життя на Марсі може відбуватися глибоко всередині планети.

Джерело

Залишити коментар