Image default

Навіть коти та собаки: Іспанські вчені з’ясували, які тварини мають ймовірність заразитися коронавірусом

Тхір Wikimedia

Найбільший ризик зараження мають тхори

Найбільшу ймовірність заразитися коронавірусною хворобою COVID-19 мають тхори, але така вірогідність існує й для котів, собак та циветів. Про це повідомляє PLOS Computational Biology із посиланням на Центр геномної регуляції в Барселоні.

Зазначається, що загалом було досліджено десять видів живих істот, серед яких половина – люди, кішки, тхори, цивети і собаки заразилися коронавірусом. Водночас качки, щури, миші, свині і кури, мають меншу вразливість до вірусу або зовсім не чутливі до них.

Під час дослідження вчені використали метод комп’ютерного моделювання й установили, що основною точкою потрапляння COVID-19 на поверхню клітини є рецептор ACE2. А оскільки деякі види тварин мають низьку енергію всмоктування, для них хвороба не становить небезпеки.

Що стосується застосування цих знань на практиці, то дослідники заявили про можливість уникнення потенційного продовження пандемії COVID-19. Завдяки отриманій інформації про те, як протікає коронавірус у різних тварин, можна зменшити їхні контакти з людиною та з іншими тваринами. «Знання того, які тварини сприйнятливі до COVID-19, допомагає нам запобігти спалаху інфекції в пізніший період», – висловився один із дослідників Луїс Серрано.

Новини за темою: У Данії норки, вбиті через поширення коронавірусу, «піднялися з могил»

Нагадаємо, нещодавно вчені Уханьского інституту вірусології прийшли до висновку, що кажани на півдні і південному заході Китаю можуть бути носіями інших типів коронавірусів, здатних передаватися людині. Також дослідники розкрили нові припущення про появу COVID-19 у людини.

Джерело

Залишити коментар