Image default

Надвисокі виплати у наглядових радах: У «Слузі народу» поскаржились на неможливість впливу

Наглядові ради

Нерівність у зарплатах обурює, такого не повинно бути, каже Анатолій Костюх

Верховна Рада України не впливає на встановлення рівня зарплат членам наглядових рад державних підприємств. Якби так було, у парламенті знайшлося б 226 голосів, щоб зменшити виплати.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK під час включення заявив народний депутат України (фракція «Слуга народу») Анатолій Костюх.

Парламентар, відповідаючи на запитання ведучих, чи зменшать виплати членам наглядових рад державних підприємств для скорочення дефіциту державного бюджету на 2021 рік, зауважив, що Верховна Рада України не може вплинути на це.

«Тут досить така суперечлива річ, я не буду в неї заходити, просто поясню: з одного боку, наглядові ради – це умова, все ж таки, асоціації з ЄС, це умова міжнародних договорів, тобто що ми будемо вводити десь незалежні органи контролю за великими підприємствами. З іншого боку, ми як ВРУ не встановлюємо їм зарплати, і тому мені особисто поспливати на це, скажімо так, складно», – зазначив нардеп.

Новини за темою: Скасування обмежень зарплат у наглядових радах – це загравання з МВФ, – Войціцька

Анатолій Костюх наголосив, що нерівність у зарплатах обурює і такого не має бути.

«Коли я чую про зарплати на мільйон гривень і більше – це неприпустимо», – зазначив парламентар.

Анатолій Костюх додав: «Фракція «Слуга народу» неодноразово заявляла з трибуни ВРУ про таку нерівність. І, відверто, я хотів би до кінця цього року побачити зміни. Але, каже ще раз, це залежить не від ВРУ – встановлення таких зарплат, і в цьому є проблема. Якби від нас залежало, повірте, 226 депутатів ми легко би знайшли, щоб зменшити зарплати».

Нагадаємо, нещодавно глава МОН Сергій Шкарлет запевнив, що зарплати працівникам освіти підвищать, попри економічні трудності у зв’язку з пандемією COVID-19. За його словами, кошти на збільшення посадових окладів і заробітних плат на 2021 рік передбачені. 

Проте на позачерговому засіданні уряду 23 листопада Кабмін скасував підвищення зарплат вчителям у 2021 році. Так, уряд призупинив дію постанови від 10 липня 2019 року № 822 «Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників закладів та установ освіти і науки» до 31 грудня 2021 року. Зокрема, постановою виключається пункт про те, що з 1 січня 2021 року мінімальна ставка зарплати педагогів становитиме три розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб. До слова, згідно з проєктом державного бюджету, прожитковий мінімум з 1 січня 2021 року становитиме 2393 гривні.

Источник

Залишити коментар