Image default

На закупівлю COVID-вакцин закладено 3 млрд — Шмигаль

На закупівлю вакцини до Держбюджету заклали майже 3 млрд грн

Прем’єр-міністр запевнив, що влада активно працює над тим, щоб придбати більшу кількість вакцин від коронавірусу, крім запланованих восьми мільйонів від COVAX.

Прем’єр-міністр України Дмитро Шмигаль розповів про перспективи отримання Україною COVID-вакцини. За його словами, Україна буде мати достатньо ресурсу для закупівлі вакцин проти коронавірусу. Про це глава уряду написав на своїй сторінці в Facebook.

«Уряд і Офіс Президента активно працюють, щоб у 2021 році Україна гарантовано мала значно більшу кількість вакцин, крім запланованих 8 млн доз в рамках глобальної ініціативи COVAX», — наголосив Шмигаль.

Він додав, що на придбання вакцини до Держбюджету-2021 закладено майже три мільярди гривень.

«Ще додатково буде створено спеціальний фонд, який буде акумулювати кошти на вакцини і доплати лікарям. Крім того, Уряд вже в цьому році виділив 1,3 млрд гривень для Міністерства охорони здоров’я на вакцини. Це рішення погодив бюджетний комітет Верховної Ради», — зазначив Денис Шмигаль.

Прем’єр додав, що у нього вже відбулася розмова на тему закупівлі вакцин від COVID-19 з послами G7 та Євросоюзу. Тривають консультації зі Світовим банком та Європейським інвестиційним банком.

«Відповідна робота ведеться і на рівні керівництва США, Великої Британії, Німеччини, інших країн. Тривають активні переговори з Польщею, яка може стати країною-посередником в отриманні вакцин з ЄС», — наголосив глава українського уряду.

Всі країни ЄС отримали вакцини

Нагадаємо, Угорщина першою в ЄС почала вакцинацію від COVID-19. Країна почала вакцинацію за день до того, як інші країни Європейського Союзу планували почати масову вакцинацію. Першою, кому зробили укол, була Адрієнн Кертес, лікар центральної лікарні Дель-Пешта.

Джерело

Залишити коментар