Image default

На COVID-вакцину заклали уп’ятеро менше, ніж необхідно — МОЗ

МОЗ просило майже 300 мільярдів гривень на охорону здоров’я в наступному році, але отримає майже вдвічі менше.

МОЗ просило закласти в бюджет на наступний рік фінансування на закупівлю вакцин від коронавірусу в розмірі 15,1 млрд грн, але в доопрацьованому проекті — всього 2,6 млрд грн. Про це у вівторок, 1 грудня, заявив глава відомства Максим Степанов.

«У бюджетному запиті ми подали на вакцинацію від COVID-19 15,1 млрд грн. Ми сподівалися, кого саме ми повинні вакцинувати, виходячи з цін, які заявили світові виробники. Зараз в бюджеті стоїть 2,6 млрд грн. Ми не можемо з цим миритися, я буду з цим боротися і дуже сподіваюся на народних депутатів», — сказав він.

За його словами, фінансування розрахували на вакцинацію для всіх груп ризику.

«Ми розрахували, що потрібно вакцинувати всі групи ризику — медичних працівників, працівників освіти, Нацполіції, інших професій, також людей, старших за 65 років, людей, які мають супутні захворювання», — сказав він.

Також міністр нагадав, що МОЗ просило виділити на медицину у 2021 році 296 млрд грн, а в поданому в парламент проект бюджету передбачено 159 млрд грн. «Це та сума, яка необхідна, щоб нас дійсно лікували», — наголосив він.

Степанов зазначив, що 296 млрд гривень закладалися і на підвищення зарплат медикам, і на закупівлю ліків для лікарень, і на лікування онкологічних захворювань, і на вакцинацію від COVID-19.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар