Image default

МЗС Угорщини звернеться до НАТО для обговорення обшуків угорців на Закарпатті

Петер Сіярто

Фото з відкритих джерел

Уряд Угорщини має намір на всіх міжнародних фронтах заступатися за угорців Закарпаття, тому Петер Сіярто на засіданні міністрів закордонних справ країн НАТО у вівторок, 1 грудня, збирається підняти питання обшуків в угорських установах Закарпаття, які відбулися в понеділок, 30 листопада. Про це глава МЗС Угорщини повідомив у своєму відеозверненні, опублікованому в Facebook.

Міністр зовнішньої економіки та закордонних справ сказав, що, незважаючи на «обіцянки останнім часом і так звані зусилля з примирення», залякування угорської громади та антиугорські дії все ще залишаються державною політикою України. У зв’язку з обшуками в понеділок уряд висловив протест в українському МЗС, а в Будапешті запросили посла України в Угорщині.

Сіярто вважає неприйнятним, що країна, яка хоче стати частиною трансатлантичної спільноти, «постійно залякує і ущемляє» меншість, яка відноситься до країни-члена НАТО. Тому уряд Угорщини висловить свою вимогу, щоб «Україна припинила образи проти угорської національної спільноти і постійне залякування суспільства».

Згідно з повідомленням Товариства угорської культури Закарпаття (ТУКЗ), Служба безпеки України провела в понеділок, 30 листопада, обшуки в кількох Угорських установах Закарпаття і в будинку голови товариства Ласло Брензовича.

Під час обшуків на підставі рішення Запорізького суду з посиланням на кримінальну справу, яку раніше було порушено за звинуваченням у сепаратизмі, шукали докази діяльності, спрямованої на підрив територіальної цілісності країни, насильницьку зміну кордонів і нанесення збитку державі. Однак ТУКЗ вважає, що насправді це запланована схема, побудована на сфабрикованих політичних звинуваченнях.

Джерело

Залишити коментар