Image default

МЗС назвало ключову тему зустрічі Байден-Зеленський

Фото: Facebook/Dmytro Kuleba Це зустріч з президентом найвпливовішої країни в світі — Кулеба

Політико-дипломатичне врегулювання і протидія агресії РФ — ця тема буде основною під час зустрічі глав США і України.

Президент США Джо Байден і глава України Володимир Зеленський на своїй зустрічі в липні будуть обговорювати питання безпеки, оборони, інвестицій і торгівлі. Про це розповів глава МЗС України Дмитро Кулеба, пише Ліга.

«Зустріч заради зустрічі з Байденом — це в принципі не та категорія, яка може застосовуватися. Це зустріч з президентом найвпливовішої країни в світі. Це не може бути просто зустріч задля зустрічі», — наголосив міністр.

За його словами, сторони планують зробити новий крок в питаннях взаємодії в сфері безпеки і оборони, інвестицій і торгівлі.

«Я поки не знаю, вийдемо ми із зустрічі вже з готовою відповіддю про те, якою буде участь США в процесі політико-дипломатичного врегулювання і протидії російській агресії, але точно президенти будуть дуже детально про це говорити. Це буде ключова тема», — наголосив глава українського зовнішньополітичного відомства.

Кулеба додав, що також важливо знайти такий формат участі США в переговорах з РФ, який би давати максимальний результат.

«У нормандському процесі проблеми є. Всі говорять: Росія, ти — сторона конфлікту, виконуй зобов’язання, припиняй війну. А Росія каже: ні, ми не сторона конфлікту. Поки ми не вирішимо цей вузол, повноцінне врегулювання неможливе. І треба з американцями дуже предметно поговорити про те, як розв’язати цей вузол. Яку побудувати комбінацію, щоб ми вийшли з глухого кута», — заявив Кулеба.

Зустріч Байден-Путін: Зеленський озвучив побоювання

Раніше Володимир Зеленський називав теми зустрічі з Джо Байденом. Йдеться про економічну підтримку України з боку США, членство в НАТО і ситуацію на Донбасі.

Джерело

Залишити коментар