Image default

МВФ відмовив Україні в надзвичайній фіндопомозі

Фото: csis.org МВФ відмовив Україні в надзвичайній фіндопомозі

Фонд пропонує Україні працювати за вже існуючою програмою співпраці, пояснили в Мінфіні.

МВФ не розглядає виділення Україні надзвичайного фінансування. Про це заявив глава Мінфіну Сергій Марченко в п’ятницю, 27 листопада.

«Ідеться про те, чи зверталися ми щодо emergency Finаnce. Це фінансування, коли у держави дійсно є проблема. Ми це питання розглядали в зв’язку з чинною ситуацією. Але я вам скажу відповідь наших партнерів з Міжнародного валютного фонду: «Шановна Україно, у вас є програма тому, будь ласка, ми за цією програмою готові співпрацювати. Ми зараз не розглядаємо для вас emergency Finаnce». Ми поставили запитання, нам чітко відповіли, що потрібно працювати в рамках програми і виконувати умови», — сказав Марченко.

При цьому міністр в інтерв’ю ВВС News Україна припустив, що домовитися з МВФ про транш вдасться в цьому році, але кошти надійдуть уже в наступному.

«У нас ці кошти, звичайно, передбачені в бюджеті. Більше того, у нас були передбачені два транші від МВФ (по 700 млн дол. кожен — ред.). Ми виконали всі структурні «маяки» для першого перегляду. Звичайно, зараз вже є інші структурні «маяки», за якими ми ще в процесі виконання. Я не можу сказати категорично, що коштів не буде. Може виявитися так, що це рішення якимось чином буде знайдено. Але я не хочу давати якісь оптимістичні обіцянки щодо цього. Більш вірогідним сценарієм, я б сказав, дуже високо ймовірним, що нам вдасться домовитися в поточному році про місію і ці кошти будуть вже в наступному році», — додав Марченко.

Зараз питання не стільки в транші, а в меседжі і взаємодії, стверджує міністр.

«Якщо ми зможемо переламати негативний наратив останніх місяців, це вже буде великою перемогою, я вважаю. Тому що це відкриває нам шлях до отримання макрофінансової допомоги, до відновлення переговорів зі Світовим банком, і так далі», — резюмував Марченко.

Раніше радник глави Офісу президента Тимофій Милованов заявив, що в цьому році Україна не отримає транш МВФ. Пізніше в НБУ назвали причину відсутності траншу МВФ. Україна не встигає виконати всі вимоги Фонду. Хоча спочатку МВФ обіцяв два транші за два закони, але потім висунув додаткові вимоги.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар