Image default

МОЗ переклало відповідальність за зрив закупівель ліків у 2020 році на держпідприємство

Фото з відкритих джерел

За словами міністра охорони здоров’я, 20% закупівель ліків було зірвано

Міністерство охорони здоров’я вважає діяльність держпідприємства «Медичні закупівлі України» неефективною через зрив закупівель ліків у 2020 році. Про це повідомив очільник відомства Максим Степанов під час брифінгу. Трансляцію вів телеканал ZIK.

За словами Степанова, підприємство має функцію закупівлі препаратів. «У нього є одна функція, і ця функція називається «за кошти, які виділені державою провести відповідні закупівлі», купити важливі для країни ліки, які є дороговартісними, які закуповуються централізовано», – сказав міністр.

Водночас урядовець додав, що минулого року «Медичні закупівлі» мали провести закупівлі по 483 позиціях лікарських засобів, проте тендери по 103 із них було провалено. «Тобто 20% від загальної кількості всіх найменувань, які мало закупити підприємство для забезпечення безперебійного функціонування медичних процесів у закладах охорони здоров’я», – висловився очільник МОЗ.

Крім того, міністр перерахував, що це препарати для пацієнтів з онкологією, включаючи 24 найменування препаратів для лікування онкології у дітей, а також препарати для лікування кардіозахворювань. «Звичайно, міністерство, бачачи таку ситуацію, буде перестраховуватися, закуповувати це з інших джерел», – додав Степанов.

Новини за темою: МОЗ виступило проти перенесення чи скасування жорсткого карантину

Нагадаємо, голова держпідприємства «Медичні закупівлі України» Арсен Жумаділов звинуватив міністра охорони здоров’я Максима Степанова в тому, що той самостійно визначив постачальника вакцини від коронавірусу, чим перевищив свої повноваження. За словами Жумаділова, МОЗ лише 10 грудня уповноважило ДП на проведення закупівлі.

Джерело

Залишити коментар