Image default

МОЗ очікує зростання захворюваності на COVID-19 та грип

Грип може ускладнити епідеміологічну ситуацію в лютому

Під час свят була велика кількість контактів між людьми, через що зріс ризик інфікування, зазначив Максим Степанов.

В Україні після новорічних свят очікується зростання захворюваності на коронавірус COVID-19 та грип. Про це сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов на брифінгу, повідомляє РБК-Україна в понеділок, 11 січня.

«У нас були свята, які передбачали великі скупчення людей на новорічних ялинках, під час інших святкувань. У нас було переміщення громадян. Всі ці дії передбачають велику кількість контактів. І як наслідок цієї великої кількості контактів збільшується ризик інфікування», — сказав Степанов.

У зв’язку з цим в МОЗ прогнозують зростання захворюваності після новорічних свят.

«Ми прогнозуємо збільшення кількості інфікованих. При цьому у нас сезонно збільшується кількість хворих на грип. Цього і наступного тижня ми будемо відстежувати збільшення кількості хворих на грип», — заявив міністр.

Він додав, що грип є сезонним захворюванням, яке має подібні до коронавірусу ускладнення і також передається повітряно-крапельним шляхом.

«Важкі хворі також потребують госпіталізації. Це може привести до досить напруженої ситуації. Тому, щоб цього не було, ми стратегічно ввели карантин з 8 по 24 січня включно», — зазначив Степанов.

Нагадаємо, за останні 24 години в Україні виявили найменшу кількість нових випадків COVID-19 з початку жовтня — захворіли 4288 осіб.

Також повідомлялося, що в Україні виявляють коронавірус у хворих на грип і ГРВІ. При цьому пік захворюваності на грип очікується в лютому.

Джерело

Залишити коментар