Image default

МОЗ готується до піку захворюваності на COVID у листопаді

В Україні вже майже 100 тисяч активних випадків коронавірусу

Пікові навантаження на медичну систему через коронавірус можуть бути раніше, ніж очікувалося.

МОЗ готується до піку захворюваності на коронавірус в листопаді, але допускає високе навантаження на медсистему вже в жовтні. Такий прогноз дав головний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв’ю РБК-Україна.

«Раніше ми, дійсно, вважали, що піковий рівень навантаження на систему охорони здоров’я припаде на листопад-грудень цього року. Зараз ми бачимо, що майже за всіма прогнозами такі пікові навантаження можуть бути раніше», — говорить Кузін.

Він зазначив, що більш точні прогнози давати складно.

«Те, що ми бачимо точно — пікові навантаження будуть однозначно припадати на листопад. Але чи будуть вони охоплювати жовтень, чи будуть відтягатися на грудень — поки сказати важко», — уточнив санлікар.

Єдиним способом зменшити навантаження на медсистему є імунізації населення.

«Зараз МОЗ максимально скоротило інтервали введення між двома дозами вакцини. Це зроблено для того, щоб якомога більше людей було охоплено щепленнями саме до початку епідемічного підйому захворюваності», — сказав Кузін.

За даними вчених КПІ та Інституту епідеміології та інфекційних хвороб, зараз четверта хвиля пандемії в Україні перебуває на етапі зростання і на піку щодня буде 15-18 випадків захворювання. При цьому очікується, що нова хвиля може бути швидкою, але коротшою від попередніх, — завершиться до кінця року.

Джерело

Залишити коментар