Image default

Мінкультури припинило формувати список заборонених в Україні сайтів

Мінкульт припинив складати перелік заборонених сайтів Фото з відкритих джерел

Причиною цього стала реорганізація відомства

Міністерство культури та інформаційної політики припинило формувати перелік сайтів, до яких пропонувалося заборонити доступ на території України. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на відомство. 

«Визначення та публікацію переліку сайтів, які містять інформацію, що має ознаки забороненої до поширення нормами українського законодавства, здійснювало Міністерство інформаційної політики України, яке на сьогодні перебуває в стані припинення юридичної особи в результаті її реорганізації», — йдеться у відповіді Мінкульту. 

Тобто, Міністерство інформаційної політики було ліквідоване у 2019 році шляхом реорганізації з об’єднанням інших відомств у Міністерство культури, молоді та спорту України, у свою чергу реорганізованого у 2020 році в Міністерство культури та інформаційної політики України.

Зазначимо, 19 червня 2017 року Мінінформполітики оприлюднило перелік із 20 сайтів, які порекомендувало заборонити використовувати в Україні. До списку увійшли «Русская весна», «Новороссия», «Антифашист», «Антимайдан», «Политнавигатор» тощо. 

Новини за темою: Зеленського просять розблокувати російські сайти, — петиція

У квітні 2018 року відомство направило СБУ другий перелік із 21 «забороненого» сайту. Туди потрапили ресурси dan-news.info, admin-gorlovka.ru, dnr24.su, gorlovka.today, golospravdy.com, s-narodom.ru, politnavigator.net, riafan.ru, dnr-hotline.ru, genocid.net, miaistok.su, dnr24.com, republic-tv.ru, ruskline.ru, dnipress.com, kianews24.ru, c-eho.info, crimea.ria.ru, c-inform.info, komtv.org и gazetacrimea.ru.

А у вересні 2018 року в Мінінформполітики заявили, що готують третій перелік сайтів, до яких необхідно заборонити доступ.

Новини за темою: «Ні – цензурі»: У центрі Києва протестували проти наступу на свободу слова

Нагадаємо, у травні минулого року президент України Володимир Зеленський схвалив рішення Ради національної безпеки і оборони про продовження санкцій проти російських соціальних мереж «ВКонтакте», «Одноклассники», поштового сервісу Mail.ru та інших російських інтернет-ресурсів. 

Міністерство закордонних справ Росії назвало це актом цензури і звинуватило Україну в тому, що на її території «журналістська діяльність давно пов’язана з ризиком для життя і свободи».

Джерело

Залишити коментар