Image default

Мінімальна зарплата, видатки на освіту та медицину: Шмигаль розвінчав деякі міфи щодо держбюджету-2021

Голова Кабміну Денис Шмигаль Фото з відкритих джерел

Прем’єр наголосив, що в наступному році соціальні виплати зменшувати не будуть

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів про пріоритети державного бюджету на 2021 рік, а також зупинився на міфах, які створені навколо документу. Про це очільник уряду написав у своєму Telegram-каналі. 

За словами очільника Кабміну, у медичній галузі на наступний рік будуть рекордні видатки в розмірі 161 млрд грн, що на 30 млрд більше, ніж цього року, та майже на 65 млрд більше, ніж у 2019-му. Таким чином фінансування медицини за два роки зросте на понад 60%, а зарплати всіх медиків наступного року буде підвищено на 30%.

У сфері освіти передбачається зростання видатків у 2021 році практично на 30 млрд грн. Шмигаль стверджує, що це дасть змогу підвищити зарплати освітянам на 26%. Крім того, продовжаться програми підтримки «Нової української школи» і буде збудовано та відремонтовано майже 300 закладів освіти.

Новини за темою: Уряд підготував проєкт держбюджету-2021 до другого читання: Що змінилось

«Попри чутки, жодні соцвиплати наступного року не будуть зменшені. Передбачається зростання пенсій для всіх наших пенсіонерів. Важливий момент: зменшення на 8 млрд грн фінансування Пенсійного фонду з бюджету буде компенсовано завдяки зростанню власних доходів Фонду. Ці доходи будуть забезпечені, зокрема, завдяки зростанню мінімальної зарплати», — розповів прем’єр про плани у соціальній сфері.

Він також пообіцяв, що мінімальна заробітна плата зросте до 6 тис. гривень вже з 1 січня, а збільшення мінімальної зарплати до 6,5 тис. грн буде перенесено на 1 грудня наступного року.

Що стосується питання боротьби із коронавірусом, то, за словами Шмигаля, для Національної служби здоров’я передбачено 16 млрд гривень, тому лікарні будуть забезпечені всім необхідним: і киснем, і ліками, і засобами індивідуального захисту.

Новини за темою: Святковим ярмаркам цьогоріч бути? Шмигаль заявив, що дискусії щодо посилення карантину в Україні тривають

Ще 2,6 млрд грн передбачено на вакцинацію від коронавірусу. Уряд також веде переговори з міжнародними партнерами для отримання додаткового фінансування, щоб купити більші обсяги вакцини.

«Податки та дефіцит бюджету. Ключові податкові ставки, такі, як ЄСВ, ПДФО, ПДВ, військовий збір, залишаться без змін. Зростання доходів бюджету на більш ніж 100 млрд грн перш за все буде забезпечено завдяки відновленню та детінізації економіки. А також завдяки остаточній ліквідації всіх схем у податковій та на митниці», — пояснив прем’єр-міністр.

Він додав, що результатом цієї роботи став той факт, що держбюджет за січень-листопад виконано на 100%, а в самому ж листопаді виконання держбюджету склало фактично 110%.

При цьому на Єдиному казначейському рахунку станом на 1 грудня знаходиться фактично 20 млрд грн. До порівняння, у 2018-му ця сума становила 17,2 млрд грн.

Новини за темою: Бюджету-2021 не вистачить на вакцинацію та лікування від COVID, — НСЗУ

Нагадаємо, напередодні спікер Верховної Ради України Дмитро Разумков заявив, що державний бюджет на 2021 рік може бути прийнятий наступного тижня.

Источник

Залишити коментар