Image default

Міжнародний кримінальний суд завершив попереднє вивчення ситуації на Донбасі та в Криму

Міжнародний кримінальний суд Фото з відкритих джерел

Наступний крок — це прийняття рішення про відкриття повноцінного розслідування

Офіс Прокурора Міжнародного кримінального суду ухвалив рішення про завершення попереднього вивчення подій в Україні, пов’язаних з міжнародним збройним конфліктом на Донбасі та в Криму. Про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора України. 

Згідно з повідомленням, надалі Судова палата Офісу Прокурора МКС має прийняти рішення про відкриття повноцінного розслідування фактів вчинення воєнних злочинів та злочинів проти людяності в умовах збройного конфлікту.

Зокрема, йдеться про вбивства, насильницькі зникнення, катування, переслідування українців за політичними та релігійними переконаннями, примусову депортацію населення Криму на материкову частину України та колонізацію півострова.

Новини за темою: За російські паспорти для українців судитимуть тих, хто змушував їх отримувати, – Офіс генпрокурора

Як зазначається, ці серйозні порушення норм міжнародного гуманітарного та кримінального права аналізувались Офісом Прокурора МКС з 2015 року.

За словами заступника генпрокурора Гюндуза Мамедова, завершення попереднього вивчення ситуації є важливим кроком та гарантією правосуддя, в тому числі над вищим політичним та військовим керівництвом країни-окупанта.

«Приємно відзначити, що докази, зібрані національними правоохоронними органами та прокуратурою спільно з українськими і міжнародними неурядовими організаціями, стали достатньою підставою та переконливими аргументами для найвищої міжнародної інстанції у сфері кримінальної юстиції», — додав Мамедов. 

Новини за темою: Арестович пояснив, чому не обговорюється введення миротворців ООН на Донбас

Нагадаємо, раніше заступник генерального прокурора України Гюндуз Мамедов заявив, що правосуддя перехідного періоду може бути різним для окупованого Криму і районів Донецької та Луганської областей.

 

Джерело

Залишити коментар