Image default

Медведчук: Вважати, що силою повернути Донецьк і Луганськ в Україну, може тільки самогубець і обмежена людина

112 Україна

Вважати, що повернути силою непідконтрольні території Донбасу в Україну, може тільки самогубець і обмежена людина.

Таку думку висловив голова політради партії «Опозиційна платформа — За життя», народний депутат України Віктор Медведчук в інтерв’ю, опублікованому на YouTube-каналі Анатолія Шарія.

«Ми говоримо про те, що цих людей треба повернути. Ми що, можемо припустити, що можемо повернути їх силою? Це тільки самогубець і обмежена людина, може так вважати. Якщо ти так не вважаєш, то вийди і скажи: «Ми відмовляємося від цих територій», — зазначив Віктор Медведчук.

За словами опозиційного політика, президент України, який хоче повернути Донбас, повинен вважати його жителів українцями.

«Я вважаю, що там живуть українці. Як вони вважають себе самі — це їх повне право, в тому числі і конституційне», — підкреслив він.

За словами Віктора Медведчука, він критикував експрезидента Петра Порошенка за те, що тому Донбас був не потрібен.

«Там все примітивно — сумно, але примітивно. Так і Зеленський сьогодні повинен знати і знає, що там за нього голосувати не будуть. За нього ж не голосували на місцевих виборах. На парламентських ми перемогли — перше місце посіли в Донецькому та Луганському регіоні. На президентських ми перемогли, а не він, і він добре це знає. Так може, вся його політика і спрямована на те, що ці території можуть бути відторгнуті. Але він же не може добровільно і свідомо в цьому зізнатися, або це зробити. І коли Зеленський каже, що Мінські угоди застаріли, то я йому хочу сказати, що, можливо, вони і застаріли, але, навіщо ж він тоді підписував комюніке 9 грудня в Парижі, де написано, що основою переговорного процесу в «нормандському форматі» будуть Мінські угоди, і перераховується: угода від 5 вересня 14-го, меморандум від 19 вересня 14-го, комплекс заходів з виконання Мінських угод 12 лютого 15-го, які є основою переговорного процесу. І сторони вважають їх повну імплементацію необхідною. Сторони це – Франція, Німеччина, Росія і Україна, очолювана паном Зеленським», — пояснив народний депутат.

«І що ж тоді він і його оточення розповідають нам з приводу того, що вони застаріли, що потрібен варіант «Б», що треба змінити Мінські угоди. А чому ти 9 грудня — адже це вже був не Порошенко, людина, яка представляла Україну — його прізвище Зеленський, і Зеленський підписує цей документ, заявляє про те, що це високе досягнення, перша зустріч, очна, за три роки, і він при цьому, говорить про те, що ми все це зробимо, виконаємо Мінські угоди. Приїжджає до Києва, а йому постійно доповідають по телефону, Аваков або хтось ще, що в Києві зібралися під ОП, вимагають притягнення до відповідальності за зраду, якщо така буде в Парижі, і все інше. Тут треба так: або шашечки, або їхати. Якщо шашечки — це одне, якщо їхати — це інше. Не можеш їхати — так пошуком шашечок треба займатися в іншому місці. Але не на посаді президента. Ти визначся для себе: або ти це робиш, або не робиш. А розповідати про те, що у нас є перспектива мирного врегулювання — це все блеф людини, яка або не розуміє, що він говорить, або говорить свідомо для того, щоб ввести в оману тих людей, які його ще слухають», — підсумував Віктор Медведчук.

Джерело

Залишити коментар