Image default

Медиків-інтернів застрахують від коронавірусу

Студенти-медики та інтерни, які працюють з хворими на COVID-19, зможуть отримати страхування

Міністерство охорони здоров’я заявило про можливість залучати студентів старших курсів медичних установ (5-6 курси) й інтернів для роботи з пацієнтами з COVID-19 ще навесні.

Кабінет міністрів прийняв постанову щодо нарахування страхових виплат студентам-медикам п’ятих-шостих курсів і інтернам на випадок захворювання на коронавірусну інфекцію або смерті. Про це в середу, 9 грудня, йдеться в проекті постанови КМУ.

У документі зазначається, що страхові виплати студентам і інтернам проводитимуть в межах видатків, які раніше передбачили для Фонду соціального страхування України.

Згідно з документом, студенти-медики та інтерни зможуть отримати страхові виплати в розмірі від 300 прожиткових мінімумів (656,7 тисячі грн), якщо їм встановлять інвалідність внаслідок захворювання на коронавірусну хворобу.

Сім’ї студентів-медиків і інтернів зможуть отримати одноразову допомогу в зв’язку зі смертю близьких через ускладнення COVID-19 в розмірі 750 прожиткових мінімумів для працездатних людей (1,6 мільйона гривень).

Зазначається, що для оформлення такої страхової виплати необхідно надати низку документів: довідку про результати визначення ступеня втрати професійної працездатності у відсотках, потреби в наданні медичної та соціальної допомоги, яка видається медико-соціальною експертною комісією.

Крім того, голова бюджетного комітету Верховної Ради Юрій Арістов повідомив про рішення Кабміну направити з коронавірусного фонду 5,26 мільярда гривень медикам на боротьбу з коронавірусом. Ці кошти будуть спрямовані на оплату медичних послуг за листопад-грудень для осіб з підозрою на коронавірус і на лікування госпіталізованих осіб. Тобто йдеться про тестування, медикаменти, ШВЛ і доплати медикам.

Нагадаємо, що раніше Кабмін пояснив затримку виплат сім’ям загиблих медиків. Завершено розслідування 114 випадків смерті медиків від коронавірусу. З них лише 35 були визнані пов’язаними з виробництвом, а 79 — не пов’язані.

COVID-19: в МОЗ назвали кількість померлих медиків

Джерело

Залишити коментар