Image default

Локдаун на свята. Коли і що закриють

Україна чекає на новий локдаун

Україна чекає на новий локдаун, закрити країну обіцяють на новорічні свята. Корреспондент.net розбирався, які є варіанти карантину.

Новий карантин в Україні неминучий. Планують його приурочити до новорічних свят. Зараз влада розглядає кілька варіантів. Які вони можуть бути?

Вихідні — не спрацювали

Рекомендувати продовжувати карантин вихідного дня в Україні МОЗ не буде.

«Ми не досягли того ефекту, на який сподівалися спочатку, українці не дотримувалися карантину в повному обсязі, як ми прописували», — заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

На питання про можливість продовження карантину вихідного дня, міністр відповів — «Не думаю, що ми будемо робити таку пропозицію».

Три варіанти

За даними ЗМІ, зараз влада розглядає три варіанти введення карантину:

  • Перший — з 24 грудня по 15 січня
  • Другий — з 7 грудня до кінця року
  • Третій — з 2 січня до 24 січня.

Остаточного рішення щодо дат поки немає. Але локдаун точно буде. 30 листопада на нараді в Офісі президента про посилення карантину також говорили як про майже неминучий фактор. «Потрібно, щоб і бізнес, і люди були готові, якщо уряд вважатиме, що жорсткого карантину не минути», — заявив президент Володимир Зеленський.

Уряд обіцяє, що в разі істотного посилення карантину таке рішення приймуть щонайменше за 7-10 днів до дати, коли воно набуде чинності.

«Ми розглядаємо різні варіанти розвитку подій, але в будь-якому випадку ми за сім-десять днів зробимо відповідне повідомлення з чітким переліком обмежень, якщо нам необхідно буде вводити жорсткі карантинні заходи», — пообіцяв Максим Степанов.

Інтелектуальний карантин

Давид Арахамія заявив, що в країні можуть ввести «інтелектуальний локдаун», який передбачатиме вихід з нього регіонів у різний час.

«Прем’єр-міністр визначив, що це не буде копія того локдауну, який був навесні, а це буде так званий «інтелектуальний локдаун», який має за мету, що після локдауну вихід буде нерівномірний, а з урахуванням епідеміологічної ситуації в регіонах», — заявив Арахамія.

Головний критерій виходу з локдауну кожного регіону — епідситуація.

«Наскільки мені відомо, в уряді ще немає конкретної фінальної моделі локдауну, але вона розробляється для того, щоб зменшити і мінімізувати економічні втрати», — сказав голова фракції Слуга народу.

Що закриють

Метро в Києві закривати не планують, про це говорять Арахамія і мер Києва Віталій Кличко.

Інший громадський транспорт, швидше за все, також буде працювати. За інформацією агентства Інтерфакс-Україна, 30 листопада більшість членів уряду висловилися проти зупинки транспорту. Аналогічну інформацію повідомив і журналіст Валерій Калниш — за його інформацією, будь-який зі сценаріїв локдауну передбачає роботу транспорту.

Міністр транспорту та інфраструктури Владислав Криклій назвав транспорт «артерією для економіки» і підтвердив, що питання про його повну зупинку поки не стоїть.

Міжміське сполучення можуть перекрити, допустив глава МВС Арсен Аваков. Така заборона можлива в разі ще більшого погіршення ситуації з поширенням коронавірусу. Водночас про який добовий показник захворюваності на COVID-19 йдеться, він не уточнив.

Також планується скасування будь-яких масових зібрань і заходів, закриття для відвідувань кафе і ресторанів, припинення спортивних змагань.

Хто проти

Мер Івано-Франківська Руслан Марцінків виступив проти введення в місті локдауну на новорічні свята.

«Локдаун доб’є малий і середній бізнес, який непросто переживає цей рік. Дуже важливо враховувати, що саме перед Миколаєм, перед новорічно-різдвяними святами підприємці зароблять ті кошти, за які потім можуть утримувати свої господарства, своїх працівників протягом січня — березня. Тому прохання до уряду не вводити локдаун, щоб наше місто, наша країна могли вижити в такий непростий час», — сказав Марцінків.

Також Львів відмовився вводити локдаун на свята. Мер міста Андрій Садовий заявив, що ситуація з COVID-19 в місті поки залишається стабільною, і на Різдво до Львова хочуть приїхати численні туристи.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар