Image default

Литва тепер офіційно називатиме Грузію Сакартвело

Фото з відкритих джерел

Самі грузини та уряд неодноразово закликали називати країну «Сакартвело»

Із кінця грудня Литва офіційно узаконила назву Грузії як Сакартвело (Sakartvelas), вона вживатиметься в усіх офіційних документах литовською мовою. Про це заявив голова Державної комісії з литовської мови Аудріс Антанайтіс, передає Інтерфакс-Україна.

«Рішення, ухвалене комісією два роки тому, передбачало Сакартвело як другу неофіційну назву країни. Знадобився перехідний період, щоб побачити готовність суспільства прийняти цю назву. Очевидно, що вона надзвичайно швидко прижилася в суспільстві. Я прогнозував 20 років, а вона прижилася за два роки. Це дійсно було несподіваним. Ми ухвалили рішення, тому завершуємо процес — Сакартвело стає офіційною, повною назвою», — сказав Антанайтіс.

Це рішення полегшить роботу відомств, яким досі доводилося писати «Gruzija (Sakartvelas)».

Зазначимо, що самі грузини називають свою країну Сакартвело. Ця назва походить від основного центрального грузинського регіону Картлі, який вважається колискою єдності грузин.

Назва Грузії англійською «Georgia» — Георгія. Ймовірно, вона походить від святого Георгія, який є покровителем Грузії — у середні віки на її території було 365 храмів святого Георгія.

У свою чергу, слово Георгія, як і слово Грузія, ймовірно, походять від перської назви грузин — Гурган («земля вовків»). Втім, самі грузини та уряд неодноразово закликали називати країну «Сакартвело».

Новини за темою: Представник Путіна запропонував називати жителів Аляски «громадянами Російської імперії»

Нагадаємо, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України оприлюднило заяву, в якій йдеться про неправильність вживання терміну «анексований» стосовно півострова Крим.

Джерело

Залишити коментар