Image default

Литва стверджує, що на першому блоці нової БілАЕС сталася аварія

Білоруська атомна електростанція ТАСС

У заяві допускається, що швидше за все сталася імплозія бака, який вимагає заміни

Державна інспекція з безпеки атомної енергетики Литви запросила у Мінська інформацію про можливу аварію на першій Білоруської атомної електростанції. У прибалтійській країні підозрюють, що поломка сталася в запасній системі охолодження першого блоку БілАЕС, повідомляє «Інтерфакс-Захід».

«При закінченні гідровипробувань на АЕС сталася велика надзвичайна подія. Через невідкритий клапан при відкачуванні рідини в кінці випробувань був пошкоджений танкер системи аварійного охолодження першого реактора», — написав портал ecohome-ngo.ny і опублікував заяву білоруської антиядерної кампанії.

У заяві допускається, що швидше за все сталася імплозія бака, який вимагає заміни, але оскільки така заміна рівнозначна визнанню аварії — його замість цього намагаються полагодити.

«Таким чином, ми маємо «гарячий» реактор з нештатно функціонуючою (в кращому випадку) резервною системою аварійного охолодження», — йдеться в заяві.

У зв’язку з цим ДІБВЕ Литви звернулася до Міністерства надзвичайних ситуацій Білорусі з тим, щоб отримати детальну інформацію про неполадки в резервній системі охолодження реактора першого блоку, стан цієї системи і вплив можливих неполадок на забезпечення безпеки блоку при проведенні робіт по його запуску.

У свою чергу, в Міністерстві енергетики Білорусі повідомили, що не мають офіційної інформації про інцидент, проте знають про звернення ДІБВЕ.

При цьому за інформацією БілАЕС зараз реактор знаходиться в гарячому стані і відбуваються роботи з його дослідно-промислової експлуатації, пов’язані з підвищенням потужності.

Новини за темою: Литва припинила імпорт електроенергії з Білорусі через запуск БілАЕС

Нагадаємо, 7 листопада Олександр Лукашенко відкрив атомну електростанцію в Островці і назвав її запуск «історичною подією в житті Білорусі, яка стає ядерною державою».

Через кілька днів після цього, вироблення електроенергії на Білоруській атомній електростанції тимчасово призупинили. Турбіна була зупинена через вихід з ладу трансформаторів напруги.

Джерело

Залишити коментар