Image default

Латвія продовжила режим надзвичайної ситуації до квітня

Фото з відкритих джерел

Його скасування можливе тільки, якщо захворюваність зменшиться втричі

Уряд Латвії та Рада з кризового управління вирішили продовжити режим надзвичайної ситуації в до 6 квітня. Про це повідомляє Delfi. 

Згідно з повідомленням, Міністерство охорони здоров’я Латвії пропонує скасувати режим надзвичайної ситуації в тому випадку, якщо захворюваність на коронавірус знизиться в три рази.

Окрім цього, у МОЗ Латвії хочуть запровадити новий «принцип світлофора» і позначити чотири групи епідеміологічних показників, з огляду на які будуть змінюватися обмеження.

Новини за темою: У ЄС зробили більш жорсткими обмеження на в’їзд до Шенгенської зони

Як зазначається, «світлофор» буде працювати наступним чином:

  • «Темно-червоне світло» — ситуація дуже високого ризику, двотижнева захворюваність перевищує середню по ЄС. 
  • «Червоне світло» — ситуація високого ризику, двотижнева захворюваність становить від 100 до 200 нових випадків на 100 тис. жителів. Можна пом’якшувати обмеження: дозволити торгівлю, індивідуальні спортивні заняття, поступово відновити очне навчання, дозволити відвідувати місця громадського харчування.
  • «Помаранчеве світло» — ситуація середнього ризику, кумулятивна захворюваність від 20 до 100 випадків на 100 тис. жителів. При такій захворюваності можна буде збиратися, торгувати, займатися спортом в приміщенні, запрацюють культурні місця.
  • «Зелене світло» — за два тижні було менше 20 нових випадків на 100 тис.жителів. Це дозволить зняти майже всі істотні обмеження.

Новини за темою: ЄС запровадив нову темно-червону зону COVID-19: Що це означає

Нагадаємо, раніше стало відомо, що громадяни України зможуть безкоштовно вакцинуватися в Латвії від коронавірусу COVID-19, однак для цього вони повинні мати тимчасову чи постійну посвідку на проживання або здійснювати внески обов’язкового державного страхування в країні.

Джерело

Залишити коментар