Image default

Кулеба пояснив інформацію про «захоплений літак»

Евакуація українським літаком з Афганістану

Захоплення літака як такого немає, а повідомлення МЗС про це було «робочим моментом», який «розкрутили» ЗМІ.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на онлайн-брифінгу в четвер, 26 серпня, заявив, що жоден літак, який повинен був вивозити українських громадян і іноземців з Афганістану, не перебуває в чиєму-небудь полоні.

«Були загрози нашому літаку, але всі ці проблеми ми вирішили. Жоден літак, який повинен вивозити українських громадян або повинен був вивозити українських громадян та іноземців, не перебуває в чиєму-небудь полоні, під чиїмось контролем. Це був один з робочих моментів, Євген (Єнін, заступник міністра закордонних справ України — ред.) про нього розповів, журналісти його підхопили, розкрутили, але як такого захоплення літака немає», — сказав Кулеба.

Від також повідомив, що Україна не витрачала кошти державного бюджету на перельоти з Афганістану двох цивільних літаків, якими евакуювала громадян України та іноземців.

«Станом на зараз ми вивезли два літаки цивільних і один військовий. Військовий літак фінансується за рахунок державного бюджету, але це не в бюджеті МЗС, тому мені тут нема чого сказати… Що стосується двох цивільних літаків, якими ми вивозили громадян, то за прольоти цих літаків Українська держава нічого не платить — ця евакуація була здійснена на рівні політичних домовленостей між Українською державою та власниками цих літаків», — зазначив глава МЗС.

Кулеба також наголосив, що Україна продовжить повернення своїх громадян з Афганістану, поки не вивезе всіх, хто виявив таке бажання.

За його словами, зараз близько 90 громадян України і членів їхніх сімей продовжують перебувати в Афганістані.

Нагадаємо, кілька днів тому заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін повідомив, що в ході евакуації з аеропорту Кабула український літак «захопили інші люди».

«Викрадений» літак України: ЗМІ дізналися подробиці

Джерело

Залишити коментар