Фото з відкритих джерел
В країні прогнозують різке збільшення цін
З 1 січня 2021 року влада Куб починає масштабну грошову реформу, аби усунути систему з паралельним зверненням двох офіційних валют і прив’язати кубинський песо до єдиного курсу. Про це повідомляє DW.
Згідно з повідомленням, реформу ще в грудні 2020 року анонсував президент Куби Мігель Діас-Канель, який перебуває на посту з жовтня 2019 року.
«Створені всі умови для початку упорядкування грошової системи з 1 січня 2021 року зі єдиним обмінним курсом 24 кубинських песо за долар», — заявив глава держави.
Реформа повинна сприяти ринковим змінам економіки, за словами експертів, дуальна грошова система та численні прив’язки обмінних курсів створювали сприятливе середовище для непрозорих операцій з державними субсидіями.
Новини за темою: Зеленський анонсував «глобальну» судову реформу у 2021 році
Передбачається, що реформи у грошовій системі Куби спричинять різке зростання цін на товари і послуги в різних сферах — від транспорту до електроенергії.
Як зазначається, з 1994 року Куба мала в обігу кубинський песо і кубинський конвертований песо (CUC). Останній з часу введення був призначений для заміни долара США на території країни. Американську валюту вилучили через санкції США.
Слід зауважити, що конвертованим песо могли розплачуватися іноземні туристи, які приїжджали в країну. Курс долара до CUC становив приблизно 1 до 24. Однак кубинський песо співвідносився з доларом як 1 до 1, і такий курс залишався незмінним з часу Кубинської революції 1953-59-х років.
Також частину зарплати в конвертованих песо, що вважаються твердою валютою і дають ряд переваг, отримували співробітники державних установ.
Новини за темою: Тест, схожий на IQ для вступників: Шкарлет хоче реформувати традиційне ЗНО
Нагадаємо, на початку жовтня 2021 року прем’єр-міністр Куби Мануель Марреро заявив, що країна відкривається для міжнародного туризму.