Image default

КСУ зробив нову заяву щодо указу президента про відсторонення Тупицького

Конституційний суд України

Фото з відкритих джерел

Конституційний суд закликає усі органи державної влади не втручатися у його роботу

На засіданні 5 січня Конституційний суд розглянув питання щодо ситуації, яка склалася у зв’язку з виданням президентом Володимиром Зеленським указу про відсторонення голови КС Олександра Тупицького. Про це йдеться в заяві КСУ. 

Як зазначається, Конституційний суд наголосив на своїй незалежності і недоторканності та закликав усі органи державної влади дотримуватись основного закону України і не втручатись у роботу суду.

Окрім цього, судді посилаються на Конституцію України, яка гарантує їм недоторканність. Також у документі нічого не вказано про виконання указу президента чи відсторонення Тупицького.

Новини за темою: КСУ вимагає від Зеленського скасувати указ про відсторонення Тупицького

«Суддя Конституційного суду України здійснює свої повноваження, керуючись Конституцією та Законом України «Про Конституційний суд України», на засадах верховенства права (частина перша статті 24 закону «Про Конституційний суд України»). Збори суддів КСУ звертають увагу на неприпустимість недодержання органами державної влади та посадовими особами приписів Конституції України, що може призвести до блокування роботи Конституційного Суду України, яке унеможливить здійснення конституційного контролю з метою забезпечення верховенства Конституції України, утвердження прав і свобод людини», — зазначено в заяві.

Новини за темою: Президент проти голови КСУ: Конституційна криза в Україні поглиблюється

Нагадаємо, наприкінці грудня президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення голови Конституційного суду України Олександра Тупицького від посади судді КСУ строком на два місяці. 

Джерело

Залишити коментар