Image default

Китайський батискаф з дослідниками опустився у Маріанську западину: Відео занурення

Fendouzhe та його екіпаж ABC News

Науковці провели спостереження за підводною фауною і флорою, що мешкає на такій глибині

Китайська глибоководна сталева камера Fendouzhe опустилася на дно Тихого океану та досягла Маріанської западини. Про це повідомляє ABC News.

Як зазначається, занурення відбулося з метою детального вивчення найглибшої точки планети. Зокрема, вчені провели спостереження за підводною фауною і флорою, що мешкає на такій глибині.

Для цього на океанічне дно відправили потужний батискаф, оснащений гідролокаторами і роботизованими руками-маніпуляторами для збору біологічних зразків. На той момент на борту підводного апарату перебували три дослідники. 

Відеодемонстрація занурення субмарини:

Довідка
Маріанська западина — океанічний жолоб на заході Тихого океану, найглибоководніший серед відомих водних географічних об’єктів. Довжина ущелини в земній корі становить понад 2550 кілометрів.

Вперше у січні 1960 року занурилися на таку глибину лейтенант ВМС США, океанолог Дон Волшем і дослідник Жак Пікар на батискафі «Трієст».  А після багаторічної перерви 26 березня 2012 року на дно океану опустився канадський кінорежисер Джеймс Кемерон, який став став третьою людиною в історії, яка досягла дна Маріанської западини. Кемерон узяв зразки порід, живих організмів і зробив кінозйомку, застосовуючи 3D-камери.

Новини за темою: У Маріанській западині знайшли обгортки від цукерок та пакет

Нагадаємо, у червні цього року міжнародна компанія Eyos Expeditions заявила про намір організувати занурення на дно Маріанської западини в Тихому океані на глибину 10 928 метрів з трьома туристами на борту. 

Джерело

Залишити коментар