Image default

Журналіст The New York Times прищепився вакциною «Супутник V» і пояснив свій вибір

«Супутник V» EPA

Московський кореспондент The New York Times Ендрю Крамер прищепився російською вакциною від коронавірусу «Супутник V». Свій вибір журналіст обґрунтував в авторській колонці.

За словами Крамера, спочатку у нього були сумніви в ефективності вакцини через її випуск до завершення випробувань і оголошення про її готовність, пов’язаного з пропагандою.

Через раннє схвалення вакцини сумніви в її ефективності висловлював, зокрема, директор Національного інституту алергії та інфекційних захворювань США Ентоні Фаучі.

«Я сподіваюся, росіяни дійсно твердо довели, що вакцина безпечна і ефективна. Я серйозно сумніваюся, що вони це зробили», — заявив він на початку серпня, зазначивши, що на той момент в Сполучених Штатах розроблялося «півдюжини або більше» вакцин, і якби влада захотіла ризикнути, вони б вже тоді змогли почати вакцинацію населення.

Однак, журналіст зазначив, що скепсис західних експертів був заснований переважно на тому, що відбувається навколо препарату, а не на його якості.

Новини за темою: COVID-19: Спільні випробування Оксфордської вакцини і «Супутника V»

Крамер додав, що російські вчені мають «довгу і легендарну практику розробки вакцин». Зокрема, в радянський період боротьба з інфекційними захворюваннями була пріоритетом охорони здоров’я, а експорт вакцин в країни, що розвиваються — елементом дипломатії в період холодної війни. У той же час вірусологія займала центральне місце в радянській програмі зі створення біологічної зброї.

Відзначається, що російські вчені традиційно випробовують розроблені ними вакцини на собі. Наприклад, директор Центру імені Гамалії Олександр Гінцбург прищепився вакциною ще до того, як розробники оголосили про закінчення випробувань на тваринах.

Новини за темою: Українці в Росії вже почали робити щеплення від коронавірусу вакциною «Супутник V», — Кравченко

Ще однією причиною, яка спонукала Крамера прищепився російською вакциною, стала її доступність. Зокрема, в міських клініках не було дефіциту через логістичні збої і черги.

За словами журналіста, у нього не виникло деяких поширених побічних ефектів після вакцинації, таких як сильний головний біль і лихоманка.

Зараз у світі для масової вакцинації використовуються три вакцини: Російська «Супутник V», Британська AstraZeneca і американо-німецька Pfizer-BioNTech.

Нагадаємо, наприкінці 2020 року Міністерство охорони здоров’я Республіки Білорусь заявило про початок вакцинації населення від коронавірусу COVID-19 російським препаратом «Супутник V». 

Джерело

Залишити коментар