Image default

Індонезія схвалила вакцину, яку замовила й Україна. Проміжна ефективність — 65%

Китайська вакцина від коронавірусу CoronaVac компанії Sinovac Biotech REUTERS

Препарат до трьох років може зберігатися у звичайному холодильнику

Індонезія стала другою країною, яка схвалила до використання китайську антикоронавірусну вакцину від компанії Sinovac Biotech. Про це пише місцеве Нацагентство з контролю за ліками та харчовими продуктами, передає «Ліга.Новини».

Згідно з повідомленням, в країні проходить одна з гілок фази III клінічних випробувань CoronaVac із залученням 1620 добровольців.

Регулятор назвав проміжну цифру ефективності, яку показує вакцина — 65,3%. Оцінка виведена поки лише по 25 випадкам інфекції. Випробування курирували спільно Sinovac і місцева держкомпанія Bio Farma. Цей показник нижче, ніж у випробуваннях CoronaVac в Бразилії (менше ніж 78%) і Туреччині (91,25%).

Вчені досить насторожено ставляться до такого розкиду показників в різних країнах, що разом із відсутністю повних даних про випробування (як, наприклад, у Moderna) підвищує рівень недовіри суспільства до препарату.

Ще навесні 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що прийме до розгляду будь-які вакцини від COVID-19, які покажуть ефективність вище 50%.

У Китаї цим препаратом, який складається з «убитого» вірусу з адьювантом (підсилювачем імунної відповіді) щеплені вже сотні тисяч осіб.

Індонезія, четверта за чисельністю населення країна світу (~270 млн осіб), днями запускає масову вакцинацію: у середу публічно прищепиться президент Джоко Відодо. Поки що в країні всього 3 млн доз. У 15-місячний термін Sinovac повинна поставити в Індонезію близько 330 млн доз. Минулого тижня вакцина CoronaVac була оголошена в мусульманській країні «священною і халяльною».

Препарат до трьох років може зберігатися у звичайному холодильнику (2-8°C).

Джерело

Залишити коментар