Image default

Ілля Кива: Рада повинна зібратися на позачергову сесію для розгляду ситуації із Ситником

Директор НАБУ Артем Ситник Фото з відкритих джерел

Верховна Рада має зібратися на позачергову сесію для розгляду питання правомірності перебування Артема Ситника на посаді директора НАБУ. Про це в ефірі телеканалу NewsOne заявив народний депутат від «Опозиційної платформи — За життя» Ілля Кива.

«Хочу звернутися до спікера Верховної Ради та народних депутатів з проханням, побажанням — нам варто розглянути можливість проведення позачергової сесії парламенту, на якій прийняти рішення про правомірність перебування Артема Ситника на посаді глави антикорупційного органу. Ми є представниками законодавчої влади в країні, і ми зобов’язані стати на захист Закону і Конституції. Я думаю, ОПЗЖ найближчим часом офіційно звернеться про проведення позачергової сесії», — сказав він.

Новини за темою: Ситник впливав на рішення судів в інтересах своїх друзів, відкрито карне провадження, – заступник голови ОПУ

Ілля Кива пояснив, що невиконання Артемом Ситником рішення Конституційного суду про незаконність його призначення веде до правового хаосу.

«Такі ситуації нівелюють закон, і кожен може запитати себе — чому я повинен жити за законом, в той час, як влада плює на нього і розтирає на догоду своїм політичним амбіціям або особистим претензіям, вподобанням. Ми скочуємося в хаос і можемо звалиться в ту прірву, з якої виходу вже не буде», — підкреслив нардеп.

Як приклад він навів вручення підозри представниками НАБУ і САП заступнику глави Офісу Президента Олегу Татарову, який раніше заявив про необхідність виконання рішення КС.

Новини за темою: Ілля Кива: Суд зобов’язав ДБР почати розслідування щодо Ситника

«Сьогодні цей скривджений або незадоволений Ситник буде виписувати підозри всім неугодним. Так давайте хоча б заберемо у нього ручку! Адже ми звалимося в правовий колапс. Завтра вони зможуть використовувати свої посадові повноваження стосовно кожного з нас. Той, хто має позицію, хто їм не подобається, хто сповідує право, закон і Конституцію, — вже завтра може опинитися під тиском», — підсумував Ілля Кива.

Нагадаємо, нещодавно заступник керівника Офісу Президента України Олег Татаров заявив, що Артем Ситник не має морального права очолювати антикорупційне відомство держави і повинен піти з посади. 

Джерело

Залишити коментар