Image default

Євросоюз схвалив вакцину від COVID-19, створену BioNTech та Pfizer

Вакцина від коронавірусу Pfizer Фото з відкритих джерел

Це перша вакцина, яку рекомендували застосовувати в ЄС

Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) схвалило використання вакцини від коронавірусу Comirnaty, розробленої компаніями Pfizer та BioNTech. Про це повідомляє пресслужба агентства. 

«EMA рекомендує надати умовний дозвіл на продаж вакцини Comirnaty, розробленої BioNTech та Pfizer, для запобігання коронавірусної хвороби 2019 (COVID-19) людям віком від 16 років», — йдеться у повідомленні.

Як зазначається, Комітет з лікарських засобів для людини завершив свою ретельну оцінку Comirnaty і дійшов консенсусу, що зараз наявні достатньо достовірні дані про якість, безпеку та ефективність вакцини, щоб рекомендувати офіційне умовне дозвіл на продаж.

Новини за темою: В Ізраїлі розпочали вакцинацію від коронавірусу

Відомо, що Comirnaty вводять у вигляді двох ін’єкцій в руку з інтервалом не менше 21 дня. Найпоширеніші побічні ефекти при застосуванні препарату були легкими або середніми та покращувались протягом декількох днів після вакцинації. Йдеться про біль та набряк у місці ін’єкції, втому, головний біль, біль у м’язах та суглобах, озноб та лихоманку.

«Однак наша робота на цьому не зупиняється. Ми будемо продовжувати збирати та аналізувати дані про безпеку та ефективність цієї вакцини для захисту людей, які робитимуть щеплення в ЄС», — додали в EMA.

Новини за темою: У США почалися поставки до лікарень вакцини від коронавірусу Moderna

Нагадаємо, нещодавно старша медсестра Тіффані Довер з клініки в місті Чаттануга (штат Теннессі, США) зомліла під час пресконференції, присвяченій вакцинації медпрацівників від коронавірусу. Перед зустріччю з журналістами їй ввели вакцину американської компанії Pfizer. 

Джерело

Залишити коментар