Image default

ЄС готує санкції проти Росії за поширення фейків

Фото з відкритих джерел

З початку моніторингу зафіксовано понад 10 000 фактів прокремлівської дезінформації

Європейська комісія готується запропонувати Євросоюзу ввести санкції проти Росії або Китаю за поширення фейків. Про це повідомляє «Радіо Свобода» з посиланням на проєкт документа.

Як зазначається, Єврокомісія має намір наступного тижня подати План дій європейської демократії, у якому йдеться, що Євросоюз зобов’язаний більш системно використовувати весь спектр інструментів в боротьбі з іноземним втручанням.

«Можливі способи реалізації цього варіюються від публічного виявлення часто використовуваних методів (щоб зробити їх непридатними для експлуатації) до накладення санкцій після повторних порушень», — йдеться в документі.

Також у ньому йдеться, що дезінформація може стати зброєю, і певні треті країни, зокрема Росія і Китай, раніше вже брали участь в поширенні фейків про коронавірус в Євросоюзі та по всьому світу, щоб «поліпшити власний імідж».

Крім того, у Плані дій є інформація про те, що оперативна група East StratCom на сьогодні виявила понад 500 прикладів російської дезінформації про COVID-19 у цьому році та понад 10 000 прикладів фейків Кремля з початку моніторингу у 2015 році.

Також пропонується посилити правила ЄС для онлайн-платформ, які можуть використовувати для розповсюдження фейків.

Новини за темою: В Оксфорді заявили, що понад 90% фейків про коронавірус походять з Китаю та Росії

Раніше повідомлялося, що Російська Федерація вдається до інформаційних провокацій та розповсюдження фейків на території України у зв’язку з масштабними стратегічними командно-штабними навчаннями «Об’єднані зусилля-2020». 

Джерело

Залишити коментар