Image default

Хабар в $200 тисяч: ЗМІ розповіли подробиці спецоперації

Фото: dbr.gov.ua Чиновник був затриманий після отримання першої частини хабара в розмірі $100 тисяч

Затриманий на великому хабарі фіскал раніше працював в СБУ і вимагав він гроші у дилера німецьких препаратів.

В.о. начальник головного управління протидії економічним правопорушенням Державної фіскальної служби Роман Неговелов, якого в кінці жовтня затримали за 200 тисяч доларів хабара, раніше працював в СБУ. Про це йдеться в сюжеті програми Наші гроші з Денисом Бігусом.

За інформацією журналістів, Неговелов спочатку працював в Київському главку, потім в ГУ КЗЕ СБУ (т.зв. економічна контррозвідка).

Журналісти нагадують, що за часів, коли Неговелов був співробітником СБУ, фармбізнесмени відкрито розповідали, як він приїжджав вимагати «відкат» за контрактами на поставку ліків з держзакупівель, а після відмови платити бізнес отримав кілька кримінальних справ.

Влітку Неговелов перейшов у ДФС. Журналісти з’ясували, що компанія, у якої Неговелов нібито вимагав хабар — це великий дилер німецьких препаратів ТОВ Юбіай фарм трейд. Гроші нібито хотіли за закриття провадження в ухиленні від сплати податків.

Зазначається, що чиновника здали самі бізнесмени, які і допомогли задокументувати шантаж, вимагання та передачу авансу.

За словами заступника директора Юбіай фарм Трейд Петра Зорича, з Неговеловим він був знайомий давно, і той регулярно пропонував бізнесменові свої послуги з вирішення проблем в органах.

Зорич додав, що в кінці жовтня він отримав повідомлення від Неговелова, який раптово зацікавився справами бізнесмена. А вже на наступний ранок в Юбіай фарм Трейд ДФС влаштувала обшуки.

Після цього бізнесмен подзвонив чиновнику, і той нібито запропонував зустрітися ввечері, щоб «по-тихому всі питання вирішити».

Зорич запевняє, що сам не пропонував хабар, мовляв, суму в 300 тисяч доларів назвав Неговелов. Фіскал нібито пояснив, що «високий тариф» містив в собі частку для Офісу генпрокурора. Крім того, за словами Зорича, Неговелов розповідав, що ДФС може подавати запити про компанії в Німеччину, може заарештувати рахунки, а також радив перейти на «абонплату» — раз на місяць або квартал, щоб їх ніхто не чіпав.

Зрештою, Зорич «сторгувався» на 200 тисячах доларів.

Перша половина повинна була піти завдатком, і протягом тижня проблема мала була бути вирішена.

Але на передачі завдатку Неговелова затримало Державне бюро розслідувань, якому Зорич здав потенційного хабарника.

Як повідомлялося раніше, начальник слідчого відділення одного з районних відділів Національної поліції в Київській області був затриманий при отриманні 400 тис грн хабара.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар