Image default

Гроші будуть. Головні цифри бюджету 2022

Фото: ЭП В Україні готують буджет на 2022 рік

Кабінет Міністрів у проекті закону про держбюджет-2022 передбачив збільшення дохідної його частини на 161 млрд грн в порівнянні з показником цього року — до 1,277 трлн грн.

  Кабінет Міністрів представив проект держбюджету на 2022 рік. Уряд пропонує встановити дефіцит держбюджету в наступному році на рівні 188 млрд грн або 3,5% ВВП, в порівнянні з 5,5% ВВП у 2021 році.   Що ще цікавого заклали в бюджет?  

Ключові показники

  Курс гривні в проекті держбюджету-2022 передбачено на рівні 28,6-28,7 грн/$.   «Ми залишаємо 5,95% витрат на сектор безпеки та оборони», — заявив Шмигаль.   За його словами, проект бюджету передбачає підвищення середніх зарплат лікарів до 22 тис. грн, а середнього медперсоналу — до більш ніж 14 тис. грн. Розмір стипендій студентів вищих навчальних закладів буде збільшено до 2 тис. грн, підвищених стипендій — до 2,55 тис. грн, стипендій для учнів у системі профтехосвіти — до 1,25 тис. грн.   За рахунок податків на фізосіб хочуть зібрати у 2022 році на додаткових 23 млрд гривень. А ось із податку на підприємства всього на 18 млрд гривні більше, з ренти взагалі всього на 3,4 млрд гривень більше.  

Захід нам допоможе

  Європейська Комісія схвалила виділення Україні другого траншу макрофінансової допомоги в 600 млн євро.   Ще 350 мільйонів доларів ми чекаємо від Світового банку, а 750 мільйонів доларів — від МВФ. У вересні в Київ приїде місія фонду, яка і прийме рішення про майбутнє траншу.  

 

Економічна ситуація

  Економіст Сергій Фурса вважає, що українська економіка не відчувала особливих проблем у коронакризу саме завдяки підтримці Заходу.   «У 2020 році було два ключових моменти, коли українська економіка висіла на волосині і холодильник міг би відчути кризу. Перший — літо 2020 року. Момент паніки на світових ринках. Коли здавалося, що коронакриза зруйнує світову економіку. Саме тоді Україна отримала перший транш за програмою МВФ на 2,1 млрд доларів. Гроші і факт співпраці моментально заспокоїли інвесторів, спекулянтів і просто бізнес, що стабілізувало ситуацію на валютному ринку. Гривня не пішла в піке і не породила хвилю ненависті до влади, як трапляється щораз, коли гривня девальвує сильно. В результаті, відбулися легким переляком. І другий критичний момент — листопад-грудень 2020 року. Коли уряд не знаходив грошей для виконання бюджету. Саме в той момент, нехай Україна і не зробила нічого за програмою МВФ, Фонд дав сигнал приїздом місії, що дозволило Україні отримати гроші ЄС, Світового Банку та знову займати в інвесторів. У результаті, дефіцит бюджету був профінансований, і всі виплати були здійснені. Люди знову майже нічого не помітили, святкуючи Новий рік у хорошому настрої», — констатує Фурса.   На його думку, Захід багато прощає Україні, закриває очі на ігри з тарифами, відкат реформи Нафтогазу та інше.   »Головне — не загратися в цю гру, адже коли погода на зовнішньому ринку зміниться, або запаморочення від успіху змусить зробити якусь дурість, втративши підтримку Заходу, то це може відбитися і на холодильнику. А він нічого не прощає», — констатує Фурса.    

Джерело

Залишити коментар