Image default

Фільм від Білорусі зняли з відбору на премію «Оскар»

Епізод з фільму «Уроки фарси» Фото з відкритих джерел

Кінострічка не відповідає вимогам, необхідним для представлення країни на церемонії вручення премії

Фільм «Уроки фарсі» кінорежисера Вадима Перельмана, який був висунутий на премію «Оскар» від Білорусі, зняли з конкурсу. Про це повідомляє Variety. 

Причиною цього стало те, що творці кінострічки не змогли довести, що більша частина команди проєкту з Білорусі. А, згідно з правилами Американської кіноакадемії, певна кількість осіб, які брали участь у створенні фільму-учасника конкурсу, повинна бути з країни, від якої висувається картина. 

«Білоруський комітет і партнери з виробництва вважали, що фільм відповідає всім вимогам, необхідним для представлення країни на церемонії вручення премії. Проте той факт, що фільм є міжнародною спільною продукцією за участю кількох країн і що основна мова не є офіційною мовою країни, яка подала заявку, завжди означав, що наш випадок був досить унікальним», — вважає продюсер картини Ілля Стюарт.

Новини за темою: Церемонія вручення кінопремії «Оскар» в 2021 році пройде наживо

Як зазначається, фільм «Уроки фарсі» було спродюсовано московською компанією Hype Film. Співпродюсерами стали берлінські компанії LM Media та One Two Films спільно з «Білорусьфільм».

Нагадаємо, кілька місяців тому український Оскарівський комітет обрав фільм, який побореться за премію «Оскар» у категорії «Найкращий іноземний повнометражний фільм». На конкурс висунули драму-антиутопію, у якій йдеться про події в 2025 році після майбутньої перемоги України у війні з Росією.

Джерело

Залишити коментар