Image default

Facebook видалив десятки акаунтів, пов’язаних із Порошенком

pixabay.com

Загалом у грудні було видалено майже дві тисячі акаунтів

Компанія Facebook у грудні 2020 року видалила десятки профілів, які пов’язані із партією Петра Порошенка «Європейська солідарність» та громадською організацією «Справа громад», а також громадською організацією «Антикорупційний блокпост». Про це повідомляє «Радіо Свобода» з посиланням на звіт компанії. 

Як зазначається, причиною для видалення у Facebook назвали «скоординовану неавтентичну поведінку», її тлумачать як «скоординовані зусилля для маніпулювання публічними дебатами задля стратегічної мети, де фальшиві акаунти є основними для операції».

Загалом у грудні через «скоординовану неавтентичну поведінку» було видалено 1957 акаунтів із Facebook, 707 – із Instagram, а також 156 сторінок і 727 груп.

Водночас у розлогому звіті Facebook вказано, що «люди, які стоять за цією активністю, використовували фейкові акаунти, щоб створити фіктивних осіб, уникнути нашого контролю, модерувати сторінки та писати в групах, названих за містами в Україні».

Окрім цього, у Facebook розтлумачили, що ці люди поширювали контент з офіційних сторінок політичних партій і політиків, ставили лайки і коментували під текстами інших людей, щоб показати їх (партії та політиків, – ред.) більш популярними, ніж вони є насправді.

Новини за темою: Порошенко відпочиває на Галапагоських островах на орендованій яхті за 350 тисяч доларів на місяць, — ЗМІ

«Ця мережа розміщувала повідомлення українською та російською мовами про новини та політику в Україні, включно зі схвальними коментарями про «Європейську солідарність» та її кандидатів, громадську організацію «Справа громад», експрезидента Порошенка та критикою президента Зеленського. Частина цього контенту була оцінена місцевими фактчекерами як фальшива», – зазначили в компанії.

Слід зауважити, що в партії «Європейська солідарність» та громадських організаціях «Справа громад» і «Антикорупційний блокпост» ніяк не прокоментували рішення соціальної мережі.

Facebook, окрім десятків акаунтів в Україні, вилучив також акаунти в Киргизстані, Казахстані, Бразилії, Аргентині, Пакистані, Індонезії та Марокко, спрямовані на аудиторії в межах цих країн. Ще п’ять мереж з Ірану, України, Франції, Марокко та Росії мали на меті вплив на людей поза межами країн. 

Новини за темою: Facebook звинуватили в наданні Google доступу до листування користувачів WhatsApp

Нагадаємо, раніше у месенджері WhatsApp і компанії Facebook, яка ним володіє, заявили, що не можуть переглядати особисте листування своїх користувачів і їхні дзвінки. 

Джерело

Залишити коментар