Image default

Додік, який подарував РФ українську ікону, звинуватив Кулебу у «некомпетентності»

Мілорад Додік

Фото з відкритих джерел

В Офісі боснійського чиновника закликали українського міністра «припинити гратися в Twitter-дипломатію»

Глава президії Боснії і Герцеговини Мілорад Додік звинуватив міністра закордонних справ України Дмитра Кулебу в «некомпетентності». Про це повідомляє «Балканський оглядач».

Зазначається, що Офіс Додіка вимагає у відповідь на «триваючі неправдиві звинувачення» Кулеби надати докази про право власності України на ікону. Зокрема, у глави президії заявили, що просили посольство України надати факти та докази, які підтверджують належність ікони Україні та її відчуження, чого не було зроблено.

«Обґрунтовувати звинувачення на основі невірно інтерпретованих статей у ЗМІ, а потім публічно заявляти про неправду та висувати звинувачення – це демонстрація аматорства та відсутності базових знань у галузі права, міжнародних відносин та дипломатії», йдеться в заяві.

Крім того, в Офісі Додіка закликали українського міністра «припинити гратися в Twitter-дипломатію» та діяти «відповідно до міжнародного права та конвенцій».

Нагадаємо, раніше Голова президії Боснії та Герцеговини Мілорад Додік заявив, що держава поверне Україні ікону, подаровану ним очільнику російського МЗС Сергію Лаврову лише у разі доведення її походження. Він вимагав від Києва надання відповідних документів, які свідчать про пошуки зниклої реліквії до зустрічі керівництва країн.

Новини за темою: Подарунок Лаврову: МЗС України наполягає на поверненні викраденої з Луганська ікони

Згодом речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко заявив, що Україна не сприймає мову ультиматумів у питанні повернення скандальної ікони. За його словами, приналежність ікони Україні є беззаперечним фактом.

Джерело

Залишити коментар