Image default

Держслужбовці зможуть залишатися на посаді до 70 років: Президент підписав закон

Президент України Володимир Зеленський Офіс президента

Максимальний термін додаткового переобрання складає 5 років

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо зняття вікових обмежень для роботи на державній службі» № 1086-ІХ. Про це повідомила пресслужба ОП.                                                 

«Згідно з документом, державний службовець за рішенням суб’єкта призначення може бути залишений на державній службі після досягнення 65-річного віку за власною згодою. Рішення про продовження строку перебування на держслужбі ухвалює суб’єкт призначення щороку, але не більш як до досягнення державним службовцем 70-річного віку», — йдеться у повідомленні.

Як зазначається, термін перебування на службі в органах місцевого самоврядування може бути максимально продовженим на п’ять років. Втім таке рішення має прийняти сільський, селищний, міський голови, голови районної, районної у місті, обласної ради.

Рішення щороку приймає голова відповідної ради, втім лише до досягнення ним 70-ти років. Голова Верховної Ради у всіх випадках, крім передбачених пунктом 35 частини першої статті 85 Конституції України, призначає керівника Апарпату.

При цьому додається, що в органах державної влади, які були створені під час пандемії коронавірусу, добір на посади поки не здійснюватиметься.

Новини за темою: В Україні держслужбовців планують перевести на нову систему оплати праці у 2022 році

Раніше повідомлялося, що 3 грудня 2020 року Верховна Рада в першому читанні схвалила законопроект №4096 щодо збільшення пенсійного віку держслужбовцям. Головною метою вбачають забезпечення динамічного функціонування органів державної влади.

 

Джерело

Залишити коментар