Image default

Держсекретар США звинуватив Росію в масштабній кібератаці на американські відомства

Фото з відкритих джерел

Російське дипвідомство в США заперечує звинувачення

Держсекретар США Майк Помпео звинуватив Росію в причетності до масштабної кібератаки на американські відомства й компанії. Про це він повідомив в інтерв’ю журналісту Марку Левіну, передає пресслужба Держдепартаменту США.

За словами Помпео, в нещодавно розкритій кібератаці на установи США брали участь росіяни. «Це було дуже важливе відкриття, і я думаю, що тепер ми можемо досить чітко сказати, що саме росіяни брали участь у цій діяльності», – висловився чиновник.

Водночас пресслужба Посольства РФ у США в Фейсбук відреагувала на слова Помпео й заявила про непричетність країни до кібератак. «Відповідально заявляємо: напади в інформаційному просторі суперечать зовнішньополітичним принципам нашої країни, її національним інтересам і розуміння того, як вибудовуються відносини між державами. Росія не проводить «наступальних» операцій у віртуальному середовищі», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 16 грудня в ЗМІ з’явилася інформація про злам системи Міністерства фінансів і торгівлі США та ще низки урядових установ країни російськими хакерами. Повідомлялося, що серед жертв були державні, консалтингові, технологічні, телекомунікаційні та нафтогазові компанії в Північній Америці, Європі, Азії та на Близькому Сході.

Новини за темою: Сайти Офісу президента та Держспецзв’язку атакували хакери

Пізніше американські Федеральне бюро розслідувань, Агентство з кібербезпеки і безпеки інфраструктури та Управління директора національної розвідки підтвердили інформацію про масштабну кібератаку на урядові структури країни. Тоді відомства створили координаційну групу з кібербезпеки.

Джерело

Залишити коментар