Image default

Держава в особі влади абсолютно нічого не робить для реінтеграції Донбасу, – політолог

Олександр Лазарєв Фото з відкритих джерел

Олександр Лазарєв наголосив на необхідності провести культурну децентралізацію

Українська держава в особі влади не робить абсолютно нічого для того, щоб реінтегрувати Донбас.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK під час включення заявив політолог Олександр Лазарєв.

Політолог, коментуючи заяву заступниці очільника Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Інни Голованчук, яка вважає, що імплементація законодавства про декомунізацію на тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму після деокупації має бути такою ж, як і у всій Україні, зауважив, що така заява – безграмотна і безглузда.

«А щодо того, що робить українська держава в особі влади, насамперед, для того, щоб реінтегрувати Донбас, – зовсім нічого, абсолютний нуль. Нічого не робить ні з точки зору примирення, ні з точки зору створення умов реінтеграції людей. Давайте логічно: зрозуміло, що люди, які проживають на тимчасово непідконтрольній території, мають свої погляди на історію, наприклад, не такі, як в Галичині, правда? Я припускаю, що вони відрізняються, і вони мають на це право, щоб ці погляди відрізнялися», – наголосив політолог.

Новини за темою: Аналітик назвав умови, за яких процес мирного врегулювання на Донбасі зрушиться з місця

Олександр Лазарєв продовжив: «Держава Україна, якщо хоче, щоб ця територія реінтегрувалася, щоб мир був на всій території України – від Закарпаття до Севастополя і до Донецька, отже, необхідно створити умови, комфортні, підкреслюю, умови для жителів усіх українських територій. Це означає, що необхідно провести культурну децентралізацію, в якій мається на увазі, що кожен регіон сам собі буде визначати, які пам’ятники повинні стояти на вулицях і імена яких героїв повинні носити ці вулиці».

Нагадаємо, як повідомила заступниця міністра з питань реінтеграції ТОТ Інна Голованчук, близько половини з 1,5 млн офіційно зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб проживають на тимчасово непідконтрольних українській владі територіях.

Раніше повідомляли, що в Мінреінтеграції заявили про плани запустити безкоштовне тестування на COVID-19 на КПВВ на лініях розмежування. У відомстві сподіваються на запуск послуги до кінця року.

Источник

Залишити коментар